Wpis z mikrobloga

#wojna #historia #ukraina #rosja Gdzieś na mirko mi się przewinął wpis o medyku który stracił nogę i o tym, że kobiety będą się ustawiać w kolejce by być z bohaterem. Polecam film który dodaję w powiązanych bo ładnie tłumaczy jak traktowano i jak się traktuję często weteranów wojennych. Niestety też się spotkałem z poniżaniem takiego człowieka, znam kogoś kto był w Afganistanie, chłopak stracił nogę przez talibski IED. Wrócił do kraju i zamiast wsparcia albo po prostu zignorowaniu człowieka to byli ludzie którzy musieli specjalnie podejść i powiedzieć coś przykrego albo wręcz musieli szydzić z niego. Szanujmy swoich weteranów.
Morty1337 - #wojna #historia #ukraina #rosja Gdzieś na mirko mi się przewinął wpis o ...
  • 9
@Hondor @Morty1337 Misja w Iraku czy Afganistanie nie była obowiązkowa - jechał kto chciał za odpowiednio wysokie wynagrodzenie. Też znam gościa, który wrócił z Iraku z problemami psychicznymi, niestety chcącemu nie dzieje się krzywda.
@neurotiCat: Pięknie o Tobie świadczy to, że porównałeś dziką hołotę z kacaplandu która rabuję, gwałci i niszczy wszystko na swojej drodze do naszych chłopców którzy zabezpieczali głównie dostawy żywności, wody i patrolowali teren przed talibami. Przed talibami którzy mordowali lokalsów tylko za to, że dostali paczkę od naszej armii lub porywali lokalne kobiety do swoich haremów.
@Morty1337: Ta xD Tacy źli byli ci talibowie dla miejscowych, że jak ostatnio przejmowali Afganistan to lokalna ludność nie dość, że z nimi nie walczyła to jeszcze ich witała xD Okupant to okupant. To nasi żołnierze byli dla nich obcy, a nie Talibowie.