Wpis z mikrobloga

Cześć,
zastanawiam się, żeby założyć w astrze 1.4T gaz. Auto mam od 2 lat, zrobiłem nim około 26 000 km, obecnie ma 115 000 przebiegu.

Jakbym pojeździł nim jeszcze 4 lata to gazeo.pl pokazuje oszczędności na poziomie 4000 zł. Ma to sens? Zakładać? Koszty życia tak idą w górę, że szukam oszczędności. #opel

#gaz #samochody #motoryzacja
  • 14
  • Odpowiedz
@Bobokkk: w zakładaniu LPG są najważniejsze dwie rzeczy: przebieg roczny i ile lat będziesz się jeszcze bujał tym wozem. Później oceniasz czy te zaoszczędzone 4000zł to dla Ciebie dużo czy mało :) Pamiętaj też, że instalacja daje taką możliwość, że nie będziesz się ograniczał z jazdą bo tańsze paliwo i nawet jak będziesz musiał dalej dojeżdżać do pracy lub benzyna podrożeje to Ty jesteś już zabezpieczony i masz wywalone jajka na
  • Odpowiedz
  • 0
@SuperBasshunters: nie planuję zmieniać auta przez najbliższe 4 lata a i jak da radę to dłużej tym pojeżdżę. Ten 1k rocznie nie wydaje się dużo, ale może faktycznie będziemy więcej jeździć.
  • Odpowiedz
@Bobokkk: Tylko zakładaj taki z obd i autoadaptacją gdzie sam się ustawia na podstawie danych z silnika na bieżąco. Takie komputery są droższe niż zwykłe co zawsze rzucają o jakieś 200zł.
No i przy butli niech dobrze Ci pływak zagną, bo zawsze w praktyce wchodzi 67-71% a nie przepisowe 80%.
Więc zajeżdzanie na stacje po 250km to katorga
  • Odpowiedz
@r5678 to już chyba zależy od gazownika, jak miałem A4 B6 w gaziutku to wchodziło mi 84% pojemności. powiedziałem tylko żeby dało się napełnić butle jak najbardziej żeby nie tankować co 350 km.
  • Odpowiedz
@Bobokkk: sam robię podobne przebiegi i też mam astrę J 1.4T, instalację LPG założyłem od razu po zakupie 2 lata temu. Zwrot instalacji w około rok, potem już tylko oszczędzasz.
  • Odpowiedz
@open_or_die: miałem dwa auta z gazem..w jednym był montowany w 2011r i wchodziło 71%. Drugi gaz montowany w 2017r wchodziło 67%. Nawet miasta były inne gdzie zakładane było. Stąd zwracam uwagę na tą pojemność aby zwrócić uwagę gazownikowi bo może być lipa.
  • Odpowiedz
@Bobokkk: Po instalacji zainteresuj się też lepszym olejem, czy krótszymi interwałami. Warto pamiętać że w lpg może być do 30mg/kg siarki, podczas gdy dla benzyny i diesla jest 10mg/kg. Szybciej się olej zużywa.
  • Odpowiedz
@Bobokkk: Auto bardzo dobrze znosi gaz. Na dobrze wyregulowanej instalacji, nawet nie odczujesz czy jedziesz na gazie czy benzynie. Szybko się przełącza. Pali około 10L.
Butla nie wchodzi największa, zasięg około 350km.
  • Odpowiedz