Wpis z mikrobloga

#fotografia

Hej, szukam dobrego aparatu cyfrowego kompaktowego, który zmieści się do kieszeni. Dużo jeżdżę rowerem i czasem żal patrzeć na jakość zdjęć telefonem, a widoki są zacne na tripach i właśnie pomyślałam o kompakcie.

Koleżanka polecała mi Canon PowerShot SX740 HS, ale nigdzie nie można go dostać. Jest coś podobnego co przyda mi się na wyprawy? Dobry zoom chyba zaletą, by złapać jakieś zwierzątko z dala czy coś.

Polećcie coś, bo jest tego sporo i już się gubię.
  • 10
@gram_w_mahjonga: nie słuchaj tych, którzy twierdzą, że smartphonem są się zrobić dobre zdjęcie. Fakt ładnie wyglądają, ale jednak dobrym aparatem zdjęcia zrobione są lepsze.

Zobacz jak wygląda zdjęcie na powiększeniu zrobione aparatem i smartfonem. Różnica jest wyraźna, nawet gdy telefon jest z wyższej półki.
@gram_w_mahjonga: używany sony a6000. z kitowym obiektywem kupisz używkę za 1200-1300, da się go ładować z powerbanka, jak zdejmiesz obiektyw to wchodzi do kieszeni spodni nawet. kompletny do plecaka/worka można luźno wrzucać bo nie jest delikatny. jak się wkręcisz to dokupisz tylko lepszy obiektyw.
@Towarzysz_Szmaciak: no niestety, mój limit to max 3k

@ZyfiDynock no właśnie z wielu lektur na necie wynika, że nawet tani kompakt potrafi więcej wyciągnąć niż smatfon albo w najgoryszm przypadku tyle samo. Trochę fociłam kilka lat temu i wiem jedno, mam większe wymagania, a dość mam targania sprzętu na rowerotripy, potrzebuję właśnie coś małego i solidnego - wyjmę z kieszeni, cyk i jadem dalej.

Ale widzę już parę fajnych propozycji ludki