Wpis z mikrobloga

@Tyrande plemnik to komórka jednego człowieka, zygotabpowstaje w wyniku połączenia komórek dwóch ludzi, więc to nie to samo, a płód z biologicznego linku widzenia jest płodem, a nie pasożytem.

A co do odróżniania życia od życia to zawsze potem dojdzie temat tego, jak traktować np. ludzi chorych, no ale widzę, że Ty tu się odpalasz z atakowaniem mnie, a ja ci tylko napisałem jaka jest inna perspektywa9
  • Odpowiedz
no ale jak sam mówisz, jest to jakiś konsensus, który, jak pewnie się zgodzisz, można podważać, bo ktoś uzna, że dla niego nowy człowiek jest wtedy, kiedy płód ma swoje DNA.


@Shatter: Tak, tylko przypomnę ci, że ten konsensus powstaje w kręgu ludzi, którzy zajmuję się naukowo i zawodowo procesem rozwoju człowieka w trakcie ciąży.
Jeśli ktoś sobie stwierdzi, że struktury DNA = człowiek, to będzie tylko jego osobista opinia na
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Tyrande no twoja ręka nie jest osobnym człowiekiem, a Twoje dziecko jest, tak jak komórka jajowa i zarodek, no dość prosta różnica, prawda?
Pasożyt z definicji to jeden gatunek, który żywi się drugim gatunkiem.
PS tt tam wcześniej coś wspomniałaś k zdolności do życia bez rodzica itd. - czyli do którego miesiąca aborcja powinna być legalna? Wychodzi ze tak do ~6, tak? No raczej mało kto się z tym zgodzi
@SkeletonKing nie
  • Odpowiedz
@rsnbl: Na 14 pkt to 4 są debilne. Reszta jest jak najbardziej rozsądna i warta poparcia. No chyba że jesteś odklejonym katolem i myślisz książeczką z krzyżykiem.
  • Odpowiedz