Wpis z mikrobloga

Hej,mam taki problem z silnym podejrzeniem podróbki perfum - zamówiłem od Marciano przez stronę erli (ale wysyłka itd wszystko od Marciano) perfumy Paco Rabanne One Million 100ml. Produkt uważam za podróbkę, ponieważ roku temu dostałem w prezencie ten sam perfum ale większy - 200ml z Notino i te perfumy mają wiele różnic na niekorzyść tych od Marciano.
1. Po pierwsze przyszedł bez folii, w dziwnym, białym opakowaniu, na stronie brak info, że to rzekomo miał być tester (widziałem, że sprzedawcy piszą wtedy w ofercie jako "flakon" bądź od razu "tester" ale tutaj takiej informacji też nie było a specjalnie nie chciałem testera bo miał być to prezent na dzień ojca). Sam flakon też z wielkim grawerem "TESTER".
2. Kolor tego złotego plastiku różni się - ten nowy jest można powiedzieć mniej złoty, bardziej miedziany, bez głębi koloru.
3. Przycisk dozownika - od Marciano chodzi ciężko, zacina się.
4. Inne oznaczenie na dole flakonu tzn. inny układ, nieco inne informacje i te od Marciano jakieś takie rozmyte, gorzej czytelne.
5. ZAPACH! Zrobiłem test na jedną ręką jeden na drugą drugi, po 2 psiknięcia dozownika z taką samą ilością płynu. Ten od Marciano pachnie bardzo podobnie niemniej nie identycznie da się wyczuć różnice - jest bardziej alkoholowy na początku i nieco inne nuty. Co więcej zapach szybciej ulatuje i po jakimś czasie dochodzi taka dziwna, nieprzyjemna nuta której nie ma w One Million od Notino. Porównanie przez 3 osoby dobrze znające te perfumy i każdy zgodnie stwierdził to samo.
I teraz pytanie co robić? Na razie bardziej zależy mi na Waszej opinii czy może tester faktycznie tak się różnić, nie znam się aż tak na perfumach. Napisać tylko do sprzedawcy? Kręcić aferę? Dodam, że produkt nie był tam najtańszy a względem konkurencji wybrałem tą stronę ze względu na szybki termin realizacji. Cena 269zł a np. na Notino 274zł. Strona Marciano na różnych grupach, forach czy stronach była rzekomo jako zaufana chociażby perfumehub.pl

#perfumy
#perfumymeskie
#oszukujo
#podroba
Bananas123 - Hej,mam taki problem z silnym podejrzeniem podróbki perfum - zamówiłem o...

źródło: Oba dół+ kolor

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Bananas123: pudelka testerow raczej nie miewaja folii a na na erli sprzedaja oryginaly i jakosciowo ten flakon wyglada ok, Jedyne co mnie zastanawia to inny uklad wytloczenia napisow na spodzie od tych ktore widzialem dotychczas ale moze byly rozne zaleznie od rocznika
Mozesz go zwrocic bez podawania powodu w ciagu 14 dni a jesli na stronie gdzie kupowales nie bylo info ze to tester to dodatkowoz powodu niezgodnosci towaru z opisem
enzo777 - @Bananas123: pudelka testerow raczej nie miewaja folii a na na erli sprzeda...

źródło: 104_6611

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@enzo777: Sprawdziłem w necie ten kod wytłoczony - 72221 jest on na pudełku oraz flakonie. Oznacza datę produkcji 2017-08-10. Ten nowy z Notino ma 21931 co oznacza 2022-07-12 (dostałem go we wrześniu 2022 więc pasuje). Wychodzi na to, że firma najprawdopodobniej sprzedała mi jakąś starą partię, zleżały 6letni tester nie informując o tym.
Nie tego oczekiwałem, dla mnie jest to nieakceptowalne i będę zatem reklamował towar. Dodatkowo zaczyna mnie swędzieć ręka
  • Odpowiedz
@Bananas123: ogolnie starsze wersje powinny byc lepsze bo nowsze przechodza reformulacje
jak ci nie pasuje ten flakon to go zwroc i po problemie, a jakbys jeszcze chcial kupic mam pelny oryginal za 200zl razem z wysylka
  • Odpowiedz
  • 0
@enzo777: Hmmm no nie wiem te z przed roku zdecydowanie lepsze od tych "nowych - starych" z 2017. Tam ewidentnie coś już ze starości przeszło auto-reformulacje. Możliwe, że z tegorocznymi jest coś nie tak ale nie będą opiniował bo nie porównywałem.
Tak czy owak firma poleciała w kulki i taką dostaną opinię. Wystarczyło dać info, że to tester/flakon i nawet bym nie zamawiał a tak to obustronny problem.....
Dzięki za pomoc
  • Odpowiedz
@Bananas123: perfumy zawierają alkohol a alkohol się maceruje stąd nowe perfumy mogą pachnieć źle, po jakimś czasie jednak się zmieniają. Ileż to razy się #!$%@?łem bo zapach pachniał inaczej w dekancie a później inaczej gdy kupiłem flakon. Jedno to reforma a drugie to maceracja. Po jakimś czasie zapach się zmienia.
  • Odpowiedz