Wpis z mikrobloga

Jeśli nie macie mieszkania, a życie Wam miłe, ładujcie się w BK2% póki jest z czego wybierać. Nie jako Wasz wymarzony kąt do końca życia, tylko po prostu odpowiedzialnie i rozsądnie finansowo, jako metoda uchronienia się przed rozpaczą w przyszłości.

Szalejąca inflacja, płaca minimalna +22% w następnym roku, szacowane 400+ tysięcy wiz pracowniczych rocznie (!) dla ludzi ze Wschodu, Azji i Afryki (źródło). Mieszanka inflacji, rozdawnictwa i wzrostu popytu nigdy nie zaskutkuje zatrzymaniem cen, a co dopiero spadkiem.

Do tego Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym krajem dla ludzi z zachodu, niektórzy przeprowadzają się do większych miast.

Mieszkania w Polsce są nadal relatywnie tanie do zachodu. Nie słuchajcie spadkowiczów, bo skończycie w biedzie i rozgoryczeniu za kilka lat.

#nieruchomosci #inflacja
  • 12
@mickpl: Uszanowanie. Wielki zaszczyt dostać odpowiedź od mojego idola z przeszłości. Ale zmądrzałem xD

Jak zobaczyłem że wprowadzają BK2 parę miesięcy temu, to pęknąłem i udało mi się zarezerwować mieszkanko 3-pokojowe w relatywnie ok ulicy w jednym z top-5 miast Polski. Nie jest wypasione, bo za 700k to już nie będzie luksusów, za coś fajnego trzeba już dać w okolicy miliona, ale przynajmniej jak wszystko pójdzie po myśli, to ratka +
@mickpl: Może i masz rację, może i ceny spadną jak podaż skoczy do góry.

Ale nie każdy ma taką tolerancję na ryzyko jak Ty. Jak dla mnie, wolę mieć mieszkanie i patrzeć jak jego cena spada, niż nie mieć mieszkania i patrzeć jak ich ceny dalej idą do góry. Najwyżej kupię drugie w promocji.

Co jeśli czeka nas scenariusz jak w wielu krajach zachodnich - portugalski/kanadyjski/australijski, gdzie ceny mieszkań i wynajmu
@molski: No niestety, rząd i tutaj znalazł sposób by mnie znowu wyruchać.

Bądź moim niebieskim. Dostań kilka lat temu 1/3 kawalerki po dziadku w darowiźnie na 2 tygodnie przed jego śmiercią. Dziadek rak mocno, wiedział że nie dożyje do końca roku, a przecież wszyscy radzili by załatwiać takie rzeczy darowiznami u notariusza zamiast w testamencie.
Twoja matka dostaje umowę dożywocia na to mieszkanie, a ma dopiero 53 lata i może sobie