Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #kredyt2procent

Załóżmy kredyt dla singla, nieruchomość 700k PLN, wkład własny 200k (maksymalny możliwy) Jak wygląda kwestia nadpłacania kredytu? Przez pierwsze 3 lata nie ma takiej możliwości, a co dalej? Czy nadpłaty w okresie dopłat państwowych będa w ogóle możliwe bez utraty tychże dopłat?
  • 9
  • Odpowiedz
@Rogaldinio: Przez pierwsze 3 lata możesz napdłacać co miesiąc różnice miedzy ratą z danego miesiąca a pierwszą ratą. Potem nadpłaty bez ograniczeń. Tylko debil by nadpłacał jak te środki na lokacie obecnie robią więcej.
  • Odpowiedz
Załóżmy kredyt dla singla, nieruchomość 700k PLN, wkład własny 200k (maksymalny możliwy) Jak wygląda kwestia nadpłacania kredytu? Przez pierwsze 3 lata nie ma takiej możliwości, a co dalej? Czy nadpłaty w okresie dopłat państwowych będa w ogóle możliwe bez utraty tychże dopłat?


@Rogaldinio: Po 3 latach nie ma żadnych ograniczeń w nadpłacaniu i nie wiąże się to z utratą dopłat.
  • Odpowiedz
@DeoLawson @marcpol
A czy nie pominęliście pewnego haczyka w postaci maksymalnego wkładu własnego 200k, o którym @Rogaldinio wspomniał? Z ustawy wynika:

3) w okresie przysługiwania dopłat do rat bezpiecznego kredytu 2%:

j) dokonano przedterminowej spłaty części bezpiecznego kredytu 2%, chyba że:

– spłaty takiej dokonano po upływie 3 lat od dnia udzielenia tego kredytu lub

– spłata ta dotyczyła części objętej gwarancją, lub

łączna wysokość tej spłaty i wniesionego wkładu własnego
  • Odpowiedz
@inyourbrain: Ale żeś zmanipulował, jak cytujesz to cytuj całość:

dokonano przedterminowej spłaty części bezpiecznego kredytu 2%, chyba że:

– spłaty takiej dokonano po upływie 3 lat od dnia udzielenia tego kredytu lub
– spłata ta dotyczyła części objętej gwarancją, lub
– łączna wysokość tej spłaty i wniesionego wkładu własnego kredytobiorcy nie przekroczyła kwoty, o któ-
rej mowa w art. 3 ust. 3 pkt 1, lub
łączna wysokość tej spłaty i
  • Odpowiedz
@DeoLawson: Rzeczywiście, masz rację, mój błąd. Trzeba spełnić jeden z wszystkich warunków, które zamieściłeś, by nie stracić dalszych dopłat. Cherry picking tu nie był celowy, a tak wyszło z mojej błędnej interpretacji.
Niemniej, z tego powodu zadałem pytanie, z czego wynikało pominięcie tego warunku przekroczenia kwoty 200k. Nie musisz zakładać, że każdy manipuluje. Postaram się uważniej interpretować poszczególne punkty, a z mojej strony prośba, byś nie wychodził z założenia, że zła
  • Odpowiedz
A czy nie pominęliście pewnego haczyka w postaci maksymalnego wkładu własnego 200k, o którym @Rogaldinio wspomniał? Z ustawy wynika:


@inyourbrain: Nie, niczego nie pominąłem, po 3 latach można nadpłacać bez żadnych dodatkowych warunków.
  • Odpowiedz