Wpis z mikrobloga

Dostałem mail od Play, że od sierpnia nie będą już świadczyć usługi na Internet z której korzystam (FORMUŁA 4G LTE UNLIMITED 29,99), w zamian automatycznie przełączą mnie na "Nowy Internet tylko SIM 400 GB III".

Google w ogóle nic nie znajduje na temat tej oferty; niemniej załączyli mi regulamin tej oferty, i w opisie "Szczegółowe informacje o usłudze „Pakiet 400 GB” w ramach Oferty Promocyjnej" tam widzę zapisy, które się wg mnie trochę gryzą:

W każdym Okresie Rozliczeniowym, limit transmisji danych w ramach pakietu przyznamy pomiędzy godziną 00:00 a 01:00. Do tego czasu opłatę za transmisję danych będziemy naliczać zgodnie z Cennikiem Oferty Play Internet.


oraz:

Abonent, który przekroczy limit transmisji danych w danym Okresie Rozliczeniowym, nie ma możliwości dalszego korzystania z usługi dostępu do Internetu w tym okresie. Aby przywrócić możliwość korzystania z transmisji danych w bieżącym Okresie Rozliczeniowym, należy skorzystać z jednej z opcji dodatkowych dostępnych w Ofercie Play Internet.


Załączyli również "Cennik Oferty Play Internet", ale nie widzę tam opisu co się stanie po przekroczeniu pakietu. To co w takim razie, jak zużyję 400GB to odetną całkiem internet, czy zapłacę normalną cenę jak za transmisję danych? Czy tak jak do tej pory w obecnej ofercie, nałożą "lejek"?

#play @play_polska
  • 3
@yojo2: Według mnie pierwszy cytat dotyczy momentu włączania pakietu w nowym okresie rozliczeniowym i należy rozmieć go tak, że w pierwszej godzinie danego okresu będą Cię naliczać za internet według cennika.

Drugi cytat natomiast dotyczy wyczerpania pakietu przed końcem okresu rozliczeniowego i oznacza, że po wyczerpaniu 400gb nie będzie internetu chyba, że dokupisz pakiet.
@SwiatWedlugAndrzeja: dzięki. Szczerze mówiąc, brzmi to strasznie słabo. Korzystam z tego jako domowy internet, i mam co miesiąc o pólnocy router wyłączać, żeby coś mi przypadkiem nie nabiło kosmicznego rachunku? No i odcinanie internetu po przekroczeniu to też beznadzieja, na lejku to się chociaż dało dalej pracować.

Siedziałem na obecnej ofercie na przeczekanie aż mi w końcu łaskawie światłowód podłączą, ale chyba trzeba będzie szukać innych ofert LTE :/