Wpis z mikrobloga

#przegryw #inwestycje #kursy #pracbaza #praca #pieniadze #zarobki #rynekpracy #rozwojosobisty

Wykopki, sytuacja wygląda tak, że pomimo certyfikatu ang. C1, tytułem inżyniera logistyki od roku nie mogłem znaleźć innej roboty niż produkcja, nie przyjęto mnie nawet w KFC i odrzucono mnie na kuriera, nie chcą mnie na żaden staż z powodu braku doświadczenia w branży, studia były zmarnowanym okresem który nie dał mi niczego, polećcie jakieś kursy, które mogą gwarantować więcej niż 4/5k netto i przydadzą mi się w Polsce jak i za granicą. Wykluczam tylko C+E, mam odłożone +/- 50k zł, więc rzucajcie dobrymi kursami za 1000 jak i za 20 czy 30 tysięcy, obojętne, najważniejsze, żeby pomogły mi na rynku pracy i oferowały coś więcej niż minimalna + 2 zł.
  • 15
  • Odpowiedz
@Betoniarka69: Dzisiaj kolega też został odrzucony, wcześniej pracował rok w gastronomii, powiedzieli mu, że jest dużo lepszych kandydatów, bo mają zalew CV. Jedyne skąd dzwonią to z produkcji, bo nawet na sklepach mi wyskakuje, że na 1 etat leci po 100+ CV, jest teraz tragicznie na rynku pracy bez doświadczenia, dużo ciężej niż dotychczas, żeby nawet do KFC nie mógł się dostać ktoś, kto robił ponad rok w gastronomii. Nigdy wcześniej
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: Super to mało powiedziane, niestety od miesięcy odzywa się tylko produkcja, koleżanka z 2 letnim doświadczeniem w EY po skończonym UŚ nie może znaleźć pracy od 5 miesięcy, bo nie dostaje żadnych telefonów prócz produkcji, nie chcą jej nawet na zwykłą księgową XD
  • Odpowiedz
@polski_chinczyk_kek: Dodałem tego samego posta na jedną grupkę na Facebooku, pełno komentarzy młodych, którzy po 2 latach doświadczenia pracy w gastro są nawet odrzucani w McDonaldzie, bo mówiło im się, że przy tylu chętnych nie jest to duże doświadczenie, a dzisiaj mojego kolege nie przyjeli do KFC, mimo, że pracował u nich kiedyś 2 lata... bo jest tylu chętnych, więc nie dostał pracy nawet w KFC. Dodam, że rok temu sam
  • Odpowiedz
@artur-hemingway: Bzdura, jedyne czego ci nie moge zarzucic w tym co napisales to to, ze nie wiem jaki jest rynek pracy w Katowicach, ale na 99% nie rozni sie znaczaco od innych duzych aglomeracji w Polsce. Masz gigantyczny problem albo z cv, albo z rozmowami rekrutacyjnymi i twoj brak doswiadczenia nie ma nic do tego - nie aplikujesz do NASA tylko do KFC. Nie znam nikogo z osob z ktorymi sie
  • Odpowiedz
@artur-hemingway a ile CV wysłałeś? Pamiętaj, ze ilość > jakość, szczególnie jeśli to twoja pierwsza poważniejsza praca. W korpo ja finansowe stanowiska jest nadal spore ssanie, taki wspomniany przez ciebie EY ma taką rotację, że zawsze szukają na excel monkey.
  • Odpowiedz
@artur-hemingway: potwierdzam, mam podobnie. 5 letnie doświadczenie w sprzedaży, w tym stanowisko kierownicze, od marca szukam pracy. Setki cv wysłane, może 5 rozmów odbytych, również wysyłałem do gówno robót ale tam chyba jak widzą za dobre cv to z góry odrzucają. Ale stworzyłem też takie frajerskie cv i też jest ciężko
¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz