Wpis z mikrobloga

Dlaczego jestem w stanie zrobić 90% maxa w martwym na 3 razy, a 95% nie jestem w stanie nawet na 1 raz, 100% tym bardziej? Jak ja mam tutaj #!$%@? progresować w tym 5/3/1 #!$%@?, jak zawsze w 3 tygodniu nie jestem w stanie podnieść 95%? #mikrokoksy #silownia
  • 16
  • Odpowiedz
@technojezus: jak nie jesteś w stanie zrobic nawet 95% na raz to chyba oczywiste, że Twój TM jest za wysoki. zmniejsz TM o 10%, a jak to po 2 cyklach 531 znów dojdziesz do ściany to lepiej zmień program
  • Odpowiedz
@technojezus: masz swój 1RM czyli ciężar maksymalny, który możesz podnieść 1 raz, mnożysz go x0,9 i wynik tego mnożenia to maks treningowy. Wydaje mi się, że najlepiej zrobić od czasu do czasu test maksów, bo szacowanie 1RM z ilości powtórzeń na innym ciężarze nie zawsze się sprawdza. Ten maks treningowy jest Twoim ciężarem maksymalnym w planie 531.

https://liftvault.com/resources/531-training-max-definition-examples/
  • Odpowiedz
  • 0
@technojezus jeżeli przykładowo twoje 90% maxa to 100kg na jedno powtorzenie, to 100% powinno być 111kg.
Nie działa to jednak zero jedynkowo, w takim Ohp 10% ciężaru więcej to może być kilka powtórzeń mniej, lub nawet niewykonanie ani jednego powtórzenia.
Jeżeli dziwgasz 140kg na 3 razy w martwym ledwo, to jest spora szansa, że nie dasz rady dźwignąć na raz 150, a tym bardziej 160.
  • Odpowiedz
  • 0
@BeDoEl on właśnie tego nie rozumie że czasem możesz zrobić 3x90kg a nie dać rady podnieść na raz 100kg. Poza tym te 90% pewnie robi na odcinie gdzie powinien mieć zapas na 1-2 repsy
  • Odpowiedz