Wpis z mikrobloga

polecacie jakiegoś speca od #psychoterapia do którego można się udać online? i jaka według was cena za godzinę rozmowy jest odpowiednia? czy 350zł to przesada? takie spotkania powinno (tak słyszałem) robić się raz w tygodniu minimum, 350 x 4 = 1400zł, jako biedny student nie udźwignę tego

#psychologia #psychiatria
  • 14
  • Odpowiedz
@borys9021 zależy co Ci jest dokładnie, bo poprawiać swoje zdrowie psychiczne można od książek. Jest sporo literatury o toksycznych ludziach, relacjach, zaburzeniach osobowości, depresji czy dobrej komunikacji. Pytanie co potrzebujesz to mogę coś polecić z konkretnej tematyki.

Co do cen psychoterapeutów to w Warszawie terapie schenatu, CBT często są za 120-200 zł za 50 min sesji. Grupowe psychoterapię to koszt ok 80-140 zł za 1.5 h . Z doświadczenia swojego wiem ze
  • Odpowiedz
@borys9021 ale jak Ty nie wiesz co Ci jest albo czego realnie potrzebujesz to wybierając pierwszego lepszego psychoterapeutę to prawdopodobnie tylko przewalisz hajs xD ja przed diagnoza byłam u kilku psychoterapeutów i to takich z super ocenami a szczerze mówiąc to tylko mi szkodzili bo leczyli mnie nie na to co trzeba. Wcześniej czytałam dużo książek które w mniejszym lub większym stopniu mi pomogły lub ułatwiły psychoterapię po duagnozie

Jak jesteś studentem
  • Odpowiedz
@borys9021 na traumy w stylu PTSD to każdy psychoterapeuta z nurtu CBT powinien sobie poradzić. Na cPTSD który jest wyniesiony z domu rodzinnego a nie efektem jakiś kilku sytuacji to już raczej grubsza sprawa i trzebaby było identyfikować jakie zaburzenia osobowości się wykształciły by moc Ci pomoc. Wiele osob z cPTSD chodzi na terapie dla DDA/DDD ale to dość ryzykowna zabawa jeśli masz ADHD lub spektrum autyzmu (zespół aspergera) bo można wyjść
  • Odpowiedz
@borys9021: Psychoterapia to szamaństwo, polegające tylko na tym, żeby zarobić na tobie i wkopać ciebie w jeszcze większe problemy. Nie warto i omijać szerokim łukiem.
  • Odpowiedz
@borys9021: A co do opinii na znanymlekarzu to one są kupowane. Rzadko kiedy idzie dać negatywną, bo moderacja takowych nie przepuszcza, tłumacząć zawsze pokrętnie, że "opinia nosi znamiona pomówienia" i tym podobne bzdety.
  • Odpowiedz
@borys9021: Bo byłem na terapii. Zwykłe wciskanie kitu i scamowanie ludzi, które tylko pogarsza życie. Po terapii było ZDECYDOWANIE gorzej niż przed. A co do opinii - próbowałem sam wystawić jednemu z takich i moderacja odrzuciła, tłumacząc to właśnie takim bełkotem oraz, że "za mało szczegołów i ogólnikowe" to było. Tymczasem setki opinii pozytywnych składa się zazwyczaj jedynie z "polecam" i elo, tutaj magicznie nikomu nie przeszkadza, że ogólnikowe.
  • Odpowiedz
Po terapii było ZDECYDOWANIE gorzej niż przed.


@Kamilo67: cos w tym jest. Wszyscy, o których wiedziałem, że chodzą na terapie mieli po niej jakieś dziwne odchyły. Tak jakby na tych terapiach tylko pompowali ich narcyzm
  • Odpowiedz
@borys9021 nie wiem czy już zacząłeś proces leczenia czy nie ale z racji na twoje wspomnienie o budżecie przychodzę z pewną pomocną poradą - często uczelnie prowadzą pomoc psychologiczną i terapeutyczną dla własnych studentów. U mnie jest to 20h w ciągu toku studiów czyli terapia długoterminowa. To jest optymalne wyjście, gdzie zyskujesz i nic nie tracisz. Najwyżej czas jeśli to podejście uczelnianego speca ci nie będzie pomagać.
  • Odpowiedz