Wpis z mikrobloga

otwieranie restauracji we włoszech: wieloletnia tradycja, wybór najlepszych składników tak aby klienci byli zachwyceni smakiem, rozsądne porcje, dbałość i najmniejsze szczegóły
otwieranie restauracji w polsce: wzięcie najnowszego BMW w leasing, ustawienie zaporowych cen tak aby szybko się nachapać, zatrudnienie Ukrainek na najniższej, najtańszy ser z makro, robienie klientów w #!$%@? na wielkości porcji, nazwanie wszystkiego kraftowym i rzemieślniczym, płacz że zły rząd zabija gastronomię

#gastronomia #gastrowarszawa #wlochy #pizza #jedzenie #inflacja
  • 12
@open_or_die: ja pozwiedziałem sobie trochę krajów łacińskich jak Włochy i Francja i byłem zaskoczony. W swoim średnim mieście w Polsce mam upatrzone 4 dobre miejscówki, gdzie mogę coś zjeść i wiem, że będzie dobre w smaku, a poza tym się nie zatruję (co praktycznie jest gwarantowane w dwóch kebabach w okolicy, za każdym razem). Kraje łacińskie to złoto, idziesz do jakiejś z pozoru podrzędnej knajpy na obrzeżach miasteczka i przeżywasz większą
@ananasowy mi się wydaje że to wina polskiej kuchni która jest nudna, dobra ale nudna.

jedziesz w stronę Włoch? proszę bardzo makarony, placki z pizzy na 100 sposobów, owoce morza, ryż na 20 sposobów. tak jak napisałeś - bogactwo smaków.

i też łatwo trafić miejsce gdzie zamiast margherity przyniosą ci podpłomyk pomazany sosem pomidorowym w cenie dużej pizzy xD
@open_or_die: pewnie też wpływ na mój odbiór może mieć to, że dla Polaka dużo rzeczy jest egzotycznych, stąd możesz chodzić do knajpy codziennie przez parę miesięcy i wciąż odkrywać coś, co dla ciebie jest nowe (a dla lokalnych już nie) tak jak francuska konina chociażby czy włoskie coś z figami
@Viado Przesadzasz. ponad 10 lat temu otworzyłem restauracje sushi, która sprzedałem po 6 latach. Po starcie biznesu kampanię reklamową prowadziłem pół roku, a później musiałem to przerwać, bo marketing szeptany robił robotę, więc nie każdy ma taką mentalność, choć wiele restauracji tak działa... Z innej beczki, to mój sąsiad założył kebaba 1,5 roku temu i po 2 miesiącach wziął auto w leasing... próbowałem mu doradzać, żeby nie żałował mięsa, to mniejsze zyski
otwieranie restauracji we włoszech: wieloletnia tradycja, wybór najlepszych składników tak aby klienci byli zachwyceni smakiem, rozsądne porcje, dbałość i najmniejsze szczegóły


@Viado: Chyba we Wloszech nie byles XDD Jak ktos mi #!$%@? o jedzeniu WE WLOSZECH, PRAWDZIWEJ WLOSKIEJ KUCHNI czy LEKKIEJ KUCHNI to smiechu dostaje. Jestem pasjonatem tej kuchni i wiele miejsc tam to porazka pod turystow. Nawet zeby zjesc dobra picke to trzeba poszukac, bo dostaniesz placka, ktorego lepiej ukrecilbym