Wpis z mikrobloga

Pacjent #nissan rogue 2014 2.5PB CVT AWD (nie wiem czy ma to znaczenie, w sensie napęd 4x4).

Rozrząd na łańcuchu. Serwis olejowy robię co 10kkm. Przy jakim przebiegu ten łańcuch należałoby wymienić, żeby nie było przykrej niespodzianki? Auto kupiłem z przebiegiem 74kkm, aktualnie ma ok. 120kkm. Nie wiem jak olej był wymieniany w USA.

#xtrail bo to w sumie T32 tylko, że motor z poprzedniej wersji.

#pytanie #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 6
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@TypowyDaltonista dzięki. Teraz to skołowany lekko jestem. Google mówi 80-120k mil. Ty Mirku 250-300kkm. Miałem 2 auta z łańcuchem wcześniej (E60 m57 i i phaeton 3.2vr6). W sumie oba łańcuchy dało się "wysłuchać" jak zbliżała się pora na nie...

Pozostaje "jeździć, obserwować" ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@jarezz: nigdy nie słyszałem o interwale dla łańcucha rozrządu.
Zawsze każdy wymienia jak hałasuje.
Dziwne , że dziś to bardzo awaryjny element silnika.
Zapytaj kogoś czy w takiem e30,e36,e39 czy e46 w silniku z serii M łańcuch wymieniał.
A co te auta przeżywały to 7dem
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@trzaichlac69 łap plusa... Jak pisałem wyżej, w E60 czy fejtku dało się usłyszeć ten dźwięk charakterystyczny... Mi się ze świerszczami kojarzył.

Dzięki za opinie Mirku.

PS. Mkami nie miałem okazji jeździć ale na pewno dostają po piździe bardziej niż ten mój tatowóz.

Pss. Czy te luzy zaworowe dają jakieś objawy inne? Tzn objawiają się bez pomiaru?
  • Odpowiedz
@jarezz: no właśnie nie. Jak luzy się rozjeżdżają to zmieniają skład mieszanki, a to cichy zabójca silnika.
Zaraz się robi uboga mieszanka, a to szybciutka droga silnika na hutę.
Jak masz tam gaz to luzy dwa razy szybciej się rozjeżdżają.
W tym silniku reguluje się je za pomocą dna szklanki.
Mierzysz ile do wskazanej wartości brakuje i wymieniasz szklankę na odpowiednio wysoką.
Żeby do niej się dostać trzeba
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@trzaichlac69 Google informuje o resursie łańcucha w milach 80-120k mil.

Ja mam 127kkm najechane. Silnik bez gazu. Lane zwykle 95 bezołowiowe. Olej co 10kkm.

Edit: u mnie przez 4 lata te 53kkm najechane.
  • Odpowiedz