Wpis z mikrobloga

Chciałem sobie kupić rower trekkingowy i zdecydowałem się na Krossa Trans 6.0. U producenta na stronie taki rower coś 3800 zł obecnie stoi, a na allegro znalazłem o 1000 zł taniej łącznie z dostawą. Co ciekawe sklep na allegro (wystawiacy to artsportnysa mieści się w Nysie i opinie ma ok) ma dwie różne aukcje z dokładnie z tym samym rowerem i w jednej jest ten Kross za 2793 zł, a w drugiej za 2997 zł xDDD (chyba, że coś nie doczytałem, ale raczej dobrze sprawdziłem). Ogólnie rower na allegro z tego co rozumiem różni się tym od tego bezpośrednio od producenta, że wymaga regulacji całego osprzętu, a nie tylko przykręcenia kierownicy i pedałów.
I tak mnie ciekawi jak to możliwe, że mają rower o tyle taniej niż sam Kross sprzedaje. A te dwie różne aukcje na ten sam model z różnymi stawkami to po prostu liczenie, że ktoś się nie zorientuje i kupi w wyższej cenie?
Wziąłbym z allegro, ale się trochę boję, że będzie to jakiś egzemplarz z wadą lub coś w tym stylu. Ma ktoś jakieś doświadczenia z kupowaniem tańszego Krossa na allegro?

#rower #allegro
Poldi7777 - Chciałem sobie kupić rower trekkingowy i zdecydowałem się na Krossa Trans...

źródło: Screenshot 2023-06-17 at 09-26-53 ROWER KROSS TRANS 6.0 M 19 ROCZNIK 2023

Pobierz
  • 6
@Poldi7777: błędne jest założenie, że u producenta jest najtaniej. Ktoś to mi tu kiedyś tłumaczył tym, że gdyby u producenta było najtaniej, to żaden pośrednik by się tym nie zainteresował. Powiedzmy, że w ten sposób jest zdrowa konkurencja.

Jedyny przypadek kiedy u producenta jest najtaniej, to nastawienie na sprzedaż bezpośrednią, tak jak robi to np. Canyon.

A te dwie różne aukcje na ten sam model z różnymi stawkami to po prostu
@Paczek_w_masle: No z tymi aukcjami w opisie, modelu, rozmiarze, kolorze jest identycznie i tylko to mnie zastanawia, ale może rzeczywiście liczą tylko, że ktoś drożej kupi.
Dzięki za przydatne informacje. Chyba kupię ten rower na aukcji i dam go do zmontowania i regulacji gdzieś u mnie w Krakowie. Miłego weekendu życzę.