Wpis z mikrobloga

W tym poście obalę kilka mitów powielanych przez trolli na temat Konfederacji.

Mentzen chce zakazać rozwodów
MIT
Chodzi o wolnościową ustawę, która wprowadzi dla chętnych małżeństwa nierozerwalne i nie zmieni nic w obecnym prawie.

Konfederacja chce wyjść z Unii Europejskiej, gdy dojdzie do władzy
MIT
Partia jest sceptyczna względem Unii Europejskiej i sprzeciwia się wielu jej działaniom, ale jasnym jest, że wspólny rynek europejski jest kluczowy dla Polski. Wystąpienie z UE nastąpi, gdy ludzie tak zdecydują w referendum i będzie to opłacalne dla Polski. Na przykład spełnione zostaną warunki takie jak wolny przepływ towarów i usług.

Mentzen to rasista, antysemita i nie wiadomo kto jeszcze
MIT
Mentzen udziela się politycznie od wielu lat i jedyne takie stwierdzenia biorą się z wyciętego fragmentu wykładu, który dotyczył reklamy politycznej. Sam autor wielokrotnie mówił, że nie miałby nic przeciwko, żeby w jego partii był Żyd, czy homoseksualista.

Konfederacja jest antyukraińska
MIT
Konfederacja od zawsze mówi, że im dalej granica Rosji jest od Polski tym lepiej(słynne słowa Korwina), należy ją dalej wspierać. Został nawet podpisany wewnętrzny pakt o tym, że zależy nam na zwycięstwie Ukrainy.
Takie poglądy nie przeszkadzają w walce o Polaków i z niegodziwymi praktykami jak zalewające Polskę zboże z Ukrainy, emerytura z ZUS po jednym przepracowanym dniu w Polsce i odpowiednim stażu z Ukrainy.

Konfederacja ma program gospodarczy, który kosztuje 2003232mld i to populizm
MIT
Podstawą podejścia do gospodarki jest to, że najpierw trzeba zmniejszyć wydatki i dopiero później podatki. Takie zdanie było wygłaszane wielokrotnie przez polityków Konfederacji.

Konfederacja utworzy koalicję z PIS
MIT
Konfederacja jest bardzo sceptyczna nastawiona do koalicji, ponieważ chce realizować SWÓJ program. Bosak ostatnio wypowiadał się, że gorsze od bycia w opozycji, jest realizowanie cudzego programu i branie za to odpowiedzialności. Koalicja z PIS/PO jest możliwa tylko w sytuacji, gdy te partie zrealizują program gospodarczy Konfederacji, a chyba nie wyobrażacie sobie Tuska/Kaczyńskiego, który rezygnuje z socjalu i poprze konfę.

#konfederacja #polityka #bekazlewactwa
  • 65
@Furox:

No tak, o tym mówiła właśnie "piątka" Konfederacji

Jeżeli ktoś przez kilka lat jedyne antysemickie stwierdzenie wypowiada podczas 10 sekundowego urywka, który padł na wykładzie o marketingu polityczny i później wielokrotnie mówi, że nic do Żydów nie ma, to może rzeczywiście tak jest. Nie wpadłeś na to?

Na pewno komentarz typu "nie podoba mi się, bo nie" stanowi tutaj wartość xD

Ty napisałeś fałszywą tezę, której niczym nie poparłeś i
@Sebastian_II_Mordeczka: Jest jakiś zakaz interesowania się polityką? Widzę ciągłe budowanie narracji na kłamstwach na wykopie, więc komentuję. Nie mówię na kogo powinno się głosować, tylko staram się wprowadzić minimum merytoryki.
Mam nadzieję, że jesteś w stanie mi pokazać jakiś wpis pod którym też tak komentowałeś obrzydliwe kłamstwa lewicowych wykopków, bo chyba nie bronisz ich?
Ty napisałeś fałszywą tezę, której niczym nie poparłeś i ja mam ci udowadniać, że jest fałszywa?


@OskarDw: No jeśli uważasz, że jest fałszywa to powinieneś przedstawić kontrargument, Ty za to z dupy uznałeś że się jest fałszywa, bo tak xD

Przykład pierwszy z brzegu - aborcja. Dziambor jak usłyszał reakcje społeczeństwa to mówił, że może rzeczywiście za ostro podszedł do tego, a Mentzen to skrytykował i powiedział, że nie będzie poglądów
@OskarDw:

Jeżeli ktoś przez kilka lat jedyne antysemickie stwierdzenie wypowiada podczas 10 sekundowego urywka, który padł na wykładzie o marketingu polityczny i później wielokrotnie mówi, że nic do Żydów nie ma, to może rzeczywiście tak jest. Nie wpadłeś na to?


A ty dalej w to brniesz, nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć. Już to przedstawiłem w tezie na początku. Nie ma znaczenia co Mentzen prywatnie uważa, znaczenie ma to w jaki
@Furox: Przedstawiłem ci kontrargument.

To nieistotne, twoje argumenty są i tak beznadziejne. W 2021, gdy Konfederacja miała 6% poparcia i składała się głównie z szurów/narodowców/korwinistów, czyli bardzo konserwatywnych grup, 53% wyborców było za związkami partnerskimi lub nawet małżeństwami dla osób homoseksualnych.
W tej chwili Konfederacja ma ~12% poparcia, dołączyły głównie osoby chcące niskich podatków, mające dość obecnego systemu i generalnie wzrosło poparcie dla LGBT w Polsce. Można założyć, że w tej
Przedstawiłem ci kontrargument.


@OskarDw: Który obaliłem, przedstawiając Ci to jak Mentzen obecnie się miota pytany w kwestii 500+.

To nieistotne, twoje argumenty są i tak beznadziejne.


No faktycznie jeśli kolejny twój kontrargument na moje argumenty to argument typu ad personam "nie podobasz mi się i już" to nie ma co gadać dalej xD

W tej chwili Konfederacja ma ~12% poparcia, dołączyły głównie osoby chcące niskich podatków, mające dość obecnego systemu i
@Furox: Nawet nie chce mi się odpowiadać na twój brak zrozumienia tekstu pisanego, więc przejdę do meritum.

Streszczenie naszej dyskusji:
1. Dajesz argument, że Mentzen robi to czego chce elektorat, dlatego jest antysemitą i homofobem.
2. Odpowiadam ci, że elektorat ma lewicowy światopogląd, chce związków osób homoseksualnych, niskich podatków i wolności.
3. Odpisujesz mi, że Mentzen robi to co chce elektorat i masz rację.
@OskarDw:

Chodzi o wolnościową ustawę, która wprowadzi dla chętnych małżeństwa nierozerwalne i nie zmieni nic w obecnym prawie.


Dlaczego państwo ma ingerować w to co jest między dwiema osobami w kwestii matrymonialnej? Skoro ustawa nic nie zmieni, to po co ją wprowadzać? Jak ktoś się nie chce rozwodzić to po prostu nie musi.
@Bujak: Nie zmieni nic w OBECNYM prawie, tylko DODA nowe możliwości.

Jak ktoś się nie chce rozwodzić to po prostu nie musi.

Jak ktoś nie chce zostać okradzionym to po prostu niech się ludzie nie okradają. Po co w ogóle jakieś prawo i umowy?
@OskarDw:

Jak ktoś nie chce zostać okradzionym to po prostu niech się ludzie nie okradają


Ale nie porównuj aktu przestępstwa do dobrowolnej umowy małżeństwa XD

Po co w ogóle jakieś prawo i umowy?


No akt małżeństwa reguluje sprawy majątkowe, albo opiekę nad dziećmi, jest całkiem potrzebne jako byt prawny.

Wyobraź sobie ze zawierasz takie nierozerwalne małżeństwo, a partnerka idzie w tango, zaczyna cię zdradzać itp. W takim przypadku macie tkwić w
@Bujak:

Wyobraź sobie ze zawierasz takie nierozerwalne małżeństwo, a partnerka idzie w tango, zaczyna cię zdradzać itp. W takim przypadku macie tkwić w takim nierozerwalnym małżeństwie do śmierci?


Chcącemu nie dzieje się krzywda. Jak ktoś chce podpisać taką umowę to niech sobie podpisze. Na tym polega wolność, że można podpisać debilną umowę.
@Bujak: Branie narkotyków jest debilne, ale jestem za legalizacją i zwiększeniem wolności. Tak samo myślę o tej umowie, głupotą jest jej podpisanie, ale nie widzę nic złego w jej umożliwieniu.
@OskarDw jakie dodatkowe prawa będą przysługiwały małżeństwom nierozerwalnym? Czy przysięga kościelna przed Bogiem w obecności kapłana nie jest wystarczająca i trzeba ją ucementować prawnie? Daleko nie trzeba szukać, bo już w Ordo Iuris widać, że ludzie niezawsze są sobie wierni, niezawsze zawierają słuszne małżeństwa, więc co to za wolnościowy postulat, żeby po popełnieniu błędu nie dawać możliwości poprawy, czyli zmiany partnera? A skoro według Ciebie większość wyborców Konfederacji ma poglądy lewicowe, to