Wpis z mikrobloga

W tym poście obalę kilka mitów powielanych przez trolli na temat Konfederacji.

Mentzen chce zakazać rozwodów
MIT
Chodzi o wolnościową ustawę, która wprowadzi dla chętnych małżeństwa nierozerwalne i nie zmieni nic w obecnym prawie.

Konfederacja chce wyjść z Unii Europejskiej, gdy dojdzie do władzy
MIT
Partia jest sceptyczna względem Unii Europejskiej i sprzeciwia się wielu jej działaniom, ale jasnym jest, że wspólny rynek europejski jest kluczowy dla Polski. Wystąpienie z UE nastąpi, gdy ludzie tak zdecydują w referendum i będzie to opłacalne dla Polski. Na przykład spełnione zostaną warunki takie jak wolny przepływ towarów i usług.

Mentzen to rasista, antysemita i nie wiadomo kto jeszcze
MIT
Mentzen udziela się politycznie od wielu lat i jedyne takie stwierdzenia biorą się z wyciętego fragmentu wykładu, który dotyczył reklamy politycznej. Sam autor wielokrotnie mówił, że nie miałby nic przeciwko, żeby w jego partii był Żyd, czy homoseksualista.

Konfederacja jest antyukraińska
MIT
Konfederacja od zawsze mówi, że im dalej granica Rosji jest od Polski tym lepiej(słynne słowa Korwina), należy ją dalej wspierać. Został nawet podpisany wewnętrzny pakt o tym, że zależy nam na zwycięstwie Ukrainy.
Takie poglądy nie przeszkadzają w walce o Polaków i z niegodziwymi praktykami jak zalewające Polskę zboże z Ukrainy, emerytura z ZUS po jednym przepracowanym dniu w Polsce i odpowiednim stażu z Ukrainy.

Konfederacja ma program gospodarczy, który kosztuje 2003232mld i to populizm
MIT
Podstawą podejścia do gospodarki jest to, że najpierw trzeba zmniejszyć wydatki i dopiero później podatki. Takie zdanie było wygłaszane wielokrotnie przez polityków Konfederacji.

Konfederacja utworzy koalicję z PIS
MIT
Konfederacja jest bardzo sceptyczna nastawiona do koalicji, ponieważ chce realizować SWÓJ program. Bosak ostatnio wypowiadał się, że gorsze od bycia w opozycji, jest realizowanie cudzego programu i branie za to odpowiedzialności. Koalicja z PIS/PO jest możliwa tylko w sytuacji, gdy te partie zrealizują program gospodarczy Konfederacji, a chyba nie wyobrażacie sobie Tuska/Kaczyńskiego, który rezygnuje z socjalu i poprze konfę.

#konfederacja #polityka #bekazlewactwa
  • 65
  • Odpowiedz
@Hrabia_Horeszko:

po co wprowadzać małżeństwa nierozerwalne, które według Ciebie nic nie zmieniają?

Nie zmieniają aktualnych umów. Dodają nowe.

Ja napisałem tylko, że mitem jest "Mentzen chce zakazać rozwodów". Chce on dać możliwość wzięcia nierozerwalnego małżeństwa. Teraz mamy zwykłe małżeństwo, małżeństwo z intercyzą* i możemy mieć też nierozerwalne małżeństwo. To jest zwiększenie wolności i umożliwienie ludziom decydowania
  • Odpowiedz
@TenXen47: sluchaj no lewaku konserwatysta nigdy nie ma problemów z wytrwaniem w małżeństwie, tylko łymen ar smoler łiker ent les intelidżent i jak wyruchasz żonę kolegi z katolickiej organizacji to wnoszą o rozwód ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Konfederacja jest bardzo sceptyczna nastawiona do koalicji, ponieważ chce realizować SWÓJ program.


@OskarDw: Dlatego tylko kuc debil by na nich głosował. Partia nie ma szans na samodzielność w rządzeniu, ale i tak niby nie chce koalicji. To na #!$%@? komu taka partia w sejmie.
  • Odpowiedz
Konfederacja ma program gospodarczy, który kosztuje 2003232mld i to populizm

MIT

Podstawą podejścia do gospodarki jest to, że najpierw trzeba zmniejszyć wydatki i dopiero później podatki. Takie zdanie było wygłaszane wielokrotnie przez polityków Konfederacji.


@OskarDw: To jest właśnie ten populizm. Pstryk i gotowe- to tak nie działa.
  • Odpowiedz
@OskarDw: a może wprowadźmy jeszcze bardziej wolnościowe małżeństwa czasowe. No i skoro mentzen jest taki wolnosciowy, to mysle ze wszystkie opcje małżeństw, będą tez do dyspozycji dla par jednopłciowych
  • Odpowiedz
@Bujak: Nie wiem po co ze mną dyskutujesz. Napisałem tylko, że Mentzen nie chce zakazać rozwodów, a jedynie umożliwić branie ślubów nierozerwalnych, co jest wolnościowym postulatem. Walczę z patologicznymi kłamcami z wykopu.
  • Odpowiedz
@Bujak: Mnie nie obchodzi co sobie myślisz. Ja tylko zwalczam mity w tym poście, które są powielane przez trolli.

@Szalom:

Jaka sama prawda jak na szybko to to o emeryturach po 1 dniu to czysty wyssany z palca bullshit?

Oczywiście, że nie jest to bullshit. Taką mamy umowę z Ukrainą, jest ona skrajnie niekorzystna.
  • Odpowiedz
Trochę uprawiasz tutaj cherry-picking, bo idąc w drugą stronę, to wszyscy dobrze znamy poglądy Mentzena na temat 500+, jest on jednoznacznym przeciwnikiem tego programu. Za to np. w Radiu Zet u Rymanowskiego jakoś nie potrafił udzielić odpowiedzi na to pytanie, czyżby nagle Mentzen zaczął dostosowywać swoje poglądy do tłumu czyt


@OskarDw: Choć dwukrotnie dostałeś ten argument, to go zignorowałeś. Pomimo że odpowiedziałeś na wszystkie. Czyżbyś jak sam Mentzen, miotał się
  • Odpowiedz
@TeBerry: To jest jakieś zdanie niedotyczące tezy, co mam komentować? Po prostu to zignorowałem.

Teza brzmiała - "politycy robią i mówią to czego chce ich elektorat.".
Obaliłem to prostym stwierdzeniem, że większość wyborców konfy jest prolgbt.

To co wklejasz jest dość zabawne, bo autor sam napisał argument
  • Odpowiedz
Obaliłem to prosty stwierdzeniem, że większość wyborców konfy jest prolgbt.


@OskarDw: a to ciekawe. Jakieś źródło?

To jest jakieś zdanie niedotyczące tezy, co mam
  • Odpowiedz
@TeBerry:

a to ciekawe. Jakieś źródło?

Podałem wcześniej.

Napisałeś, że Mentzen powiedział, że jest ideowcem i nie dostosowuje swoich poglądów do tłumu i właściwie to również
  • Odpowiedz
Podałem wcześniej.


@OskarDw: Faktycznie. Z ankiety wynika, że Konfederacja-44/9(Związki/małżeństwa), KO-52/36 a PiS-18/10. Zacytowałem wyniki konkretnie z powodu jednego pytania, a mianowicie odnośnie zawarcia małżeństw. Konfederacja w przeciwieństwie do reszty ma taki sam co PiS. Co nie jest dowodem, ale dość mocną poszlaką, choć połowa jest za związkami i małżeństwami, to nie jest dla nich istotna kwestia. Nie nazwałbym ich postępowcami. Tak naprawdę to ze świecą szukać ludzi poniżej 30-35 lat, którzy są przeciwko związkom partnerskim. Ale tacy oczywiście istnieją, głównie w ugrupowaniach nacjonalistycznych, którzy mocno się sprzeciwiają jakimkolwiek prawom dla gejów. Czyli wychodzi na to, że to ta druga połowa konfederacji.

Więc skoro jedna połowa popiera związki, ale zasadniczo ma to w dupie, ale druga połowa jest dość przeciwna, to trzeba podjąć jakąś taktykę. Ja bym obrał taką, która przypadkowo obrała Konfederacja. Niby nic przeciwko, ale czasem coś się powie negatywnego o
  • Odpowiedz
@TeBerry:

Zacytuję siebie:
"W 2021, gdy Konfederacja miała 6% poparcia i składała się głównie z szurów/narodowców/korwinistów, czyli bardzo konserwatywnych grup, 53% wyborców było za związkami partnerskimi lub nawet małżeństwami dla osób homoseksualnych.
W tej chwili Konfederacja ma ~12% poparcia, dołączyły głównie osoby chcące niskich podatków, mające dość obecnego systemu i generalnie wzrosło poparcie dla LGBT w Polsce. Można założyć, że w tej chwili co najmniej 60-65% wyborców Konfederacji ma lewicowe lub centrolewicowe poglądy społeczne."
Zdecydowana większość wyborców jest postępowa i jeżeli Konfederacja chce zdobywać większe poparcie to na rękę jest im być postępowym. A ty robisz fikołki i uciekasz od początkowej tezy i teraz nagle Konfederacja chce się przypodobać się małej
  • Odpowiedz
@OskarDw: o ludzie, przez przypadek oceniłem cię jako ogarniętego. Ty celowo, lub nieświadomie pomijasz niektóre części, z której składają się moje argumenty.
  • Odpowiedz