Wpis z mikrobloga

chlebek z tyłu xD


@moll: Mój dziadek brał do wszystkiego chleb i mówił, żeby wziąć chleba, bo bez chleba się nie najesz. Dziadka nie ma od roku, a my w domu dla dowcipu mówimy tak przy jedzeniu czegokolwiek.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@lycaon_pictus: na żelatynie czy śmietan-fixie? Na obu dałoby radę. Robię na galaretce, bo w ten sposób nie dodaję już więcej cukru.oddzielnie.

A z tym chlebem to w każdym domu chyba
  • Odpowiedz
@moll:

na żelatynie czy śmietan-fixie? Na obu dałoby radę. Robię na galaretce, bo w ten sposób nie dodaję już więcej cukru.oddzielnie.

Nie, bez niczego. Śmietanę można delikatnie ubić i połączyć z mascarpone z bananem. Dla mnie banany są słodkie (mało cukru używam), a i bym posypał całość kakao lub kawą.

Trza kombinować.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@lycaon_pictus: teoretycznie można, ale... To nie będzie tak stabilne. Galaretkę albo inny usztywniacz dodaję właśnie po to, żeby całość trzymała formę. Gdybym wrzucała ta masę między dwa blaty biszkopta, nie dodawałabym już galaretki, ale skoro to ma się trzymać na spodzie z ciastek, wolę dodatkowe zabezpieczenie
  • Odpowiedz
@moll:

no świeci mi mocno po salonie, więc tak. A galaretka trzyma. Żeby trzymała sztywniej robisz w połowie wody.

Mnie rozlewała się na słońcu nawet gęsta mięsna galareta. Chyba jednak nie tak gorąco ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz