Wpis z mikrobloga

@Landry024: @WielkiCzarodziej @lubie_moderacje_2
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/honda-civic-ledy-klima-kamera-ID6FpXmJ.html

wiadomo, że takie auta śmierdzą, szczególnie sprowadzane itp. ale po sprawdzeniu VINu to to śmierdzi wymianą połowy auta a zapowiadało się jako fajny samochód, nie za drogi nie za tani a wytrzyma jeszcze drugie 10 lat

Sprawdzałem VIN na historiapojazdu, nie ma historii z Niemiec ale to chyba normalne bo sprawdzałem inne auta z Niemiec i żadne nie miało. AutoDna i Carfax też nie pokazuje nic więcej
  • Odpowiedz
@ziele_angielskie: często jak auto się przytarga z zachodu to się nie rejestruje go ze względu na podatki i tak stoi, aż nie zjawi się nowy kupiec. Spisuję się umowę na byłego właściciela z zachodu, a nowego nabywcę, gdzie handlarz nie występuje w ogóle. A potem to już nowy nabywca niech się martwi.
  • Odpowiedz
@ziele_angielskie ogółem ja swojego auta szukałem grubo ponad rok. Powiem Ci z doświadczenia, żeby omijać komisy, bo tyle czasu co ja straciłem na tych handlarzy to głowa mała. Każdy jeden to frajer, który chce cię oszukać i na tobie zarobić. Chociaż tutaj w twoim ogłoszeniu przynajmniej nie zaznaczył opcji bezwypadkowy, ma u mnie plusa xD
  • Odpowiedz
@ziele_angielskie:

Osobom poważnie zainteresowanym udostepnię numer VIN.


Beka z typa xD .

Nie wiem nie szukałem auta już dobrych parę lat, więc nie wiem jak to teraz wygląda - i nie chce się dowiadywać - ale bym odpuszał ogłoszenia które na starcie mają jakieś #!$%@? "zasady"
  • Odpowiedz
@ziele_angielskie: powypadkowy gruz, odkupiony jako szkoda całkowita od turasa z Reichu. Śmierdzi. Jedź tam z czujnikiem lakieru, ale powiedz że chcesz nim auto sprawdzić dopiero jak zrobisz wywiad. Z doświadczenia wiem, że po wstępnej rozmowie o historii pojazdu, gdy wyciągam czujnik, że chcę sprawdzić, to zaczyna się istny festiwal #!$%@? w wykonaniu sprzedawcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ziele_angielskie: jedyna rada - nie kupuj auta z komisu. Poszukaj na OLX i ktoś na pewno prędzej czy później będzie miał do sprzedania auto, które Cię interesuje. Komisy to zbieranina dziesięcioletnich aut sprowadzonych z Niemiec (gdzie samochodami się jeździ dużo) z przebiegami 170000 km każde. Wiadomo, że większość jest kręcona. Poczatuj na OLX na auto z polskiego salonu. Będzie pewniejsze
  • Odpowiedz
@ziele_angielskie Jak już musisz używane to zobacz czy pobliski salon Hondy nie ma czegoś na stanie. Wiadomo, tam też jakieś ryzyko jest ale zazwyczaj masz pełna historie auta i udokumentowane wszelkie naprawy. A że będzie drożej to płacisz za #!$%@? się w ulepa.
  • Odpowiedz
@Wokawonsky: twoja logika pomija jedna wazna rzecz, w niemczech jest kultur serwisowania aut, w polsce duzo gorzej, tanie oleje, spoznione serwisy etc. Przebieg nie ma prawie zadnego znaczenia w kwesti kondycji samochodu chyba ze mowimy o skrajnie duzym a skrajnie niskim
  • Odpowiedz