Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie fascynuje dlaczego w Polsce musi byc taki burdel z tym jezdzeniem po rondzie. Pozniej nikt nie wie co z ktorego pasa moze zrobic i w ogole. Przeciez to mozna bardzo szybko ogarnac wystarczy namalowac odpowiednie strzalki na ulicy przed dojazdem do ronda i problem z glowy. Tylko prosze mi tutaj nie wyjezdzac z jakimis glupkowatymi tekstami typu "jak nie umiesz jezdzic to oddaj prawo jazdy i przesiadz sie do autobusu". Jestes zmeczony, w nowym miescie w ktorym pierwszy raz jestes, zestresowany przeciez nie kazdy musi byc zajebistym drajwerem. Malujesz pasy i kazdy wie co i z ktorego pasa moze zrobic. To by sporo ulatwilo i pozniej nie musialbym ogladac jakis stopchamow jak robactwo wychodzi ze swoich samochodzikow, kloci sie a pozniej dochodzi do mordobicia bo przy czesci rond sa pasy wymalowane ale jednak w wiekszosci nie ma. O ile jak jest jeden pas przy dojezdzie do ronda to sprawa jest prosta i nie trzeba nic malowac ale jak jest kilka pasow to sie zaczynaja cyrki ktorych mozna byloby uniknac. Na fotce pogladowej zamieszczam wymalowane pasy i wszystko gra i huczy.
#samochody #motoryzacja #pytanie #auta #stopcham #prawo #polskiedrogi #ciekawostki #mechanikasamochodowa
kamil-tika - Zawsze mnie fascynuje dlaczego w Polsce musi byc taki burdel z tym jezdz...

źródło: Screenshot 2023-06-15 22-59-48

Pobierz
  • 9
@kamil-tika ale nie każde rondo może być rondem turbinowym. A takie właśnie jest na obrazku. Jeśli rondo ma natężenie ruchu jednakowe z wielu kierunków nie można zrobić tych strzałek. Tym bardziej jeśli drogi odchodzące od ronda są jednopasmowe to jak chcesz zrobić tam turbinowe rondo?