Wpis z mikrobloga

Wreszcie udało mi się naklikać w html, css i javascript swój pierwszy "projekt", a mianowicie prosty kalkulator z którego jestem dumny jakbym arduino użył w e-papierosie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co prawda kod wygląda jak gówno, ale za to działa też jak gówno, ale najważniejsze, że działa. A funkcjonalności wziąłem z kalkulatora, którego miałem akurat w szafce. A jeszcze w poniedziałek nie wiedziałem co to grid jest czy inny flex. I może, a raczej na pewno źle się za to zabrałem próbując zmieścić wszystko w jednej funkcji i próbując wybierać poszczególne czynności if'ami, bo podzielenie cyfr i operacji na osobne funkcje zaoszczędziłoby mi sporo nerwów i czasu spędzonego nad bugami, co prawda zostały 2 które zauważyłem, ale próba naprawiania wszystkiego po kolei zaczęła się robić jakąś formą prokrastynacji zamiast skupianiu się na rzeczach wartych uwagi i na uczeniu się czegoś nowego. Jeszcze tak porównałem z innymi projektami na internecie to zauważyłem, że 90% osób nie dodała żadnych ograniczeń przez co klikając za dużo cyfr można zepsuć budowę, naspamować kropkami czy innymi operatorami, a ja o to zadbałem, więc jestem lepszy i mądrzejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Może jeszcze kiedyś do tego wrócę i zrobię to lepiej, kto wie. Chyba zaczyna się fajna przygoda.

https://codepen.io/KodakPlamisty/pen/mdQVxXY

#naukaprogramowania #javascript #html #css
  • 7
nad bugami, co prawda zostały 2 które zauważyłem

@lobo: ding ding ding zostało 0. O tym, że będzie 4 na końcu wiedziałem od początku, nawet zanim zacząłem cokolwiek robić, bo od szukania jakichś informacji na sam początek zaczęło mi proponować shorty na yt związane z it. Ale mimo wszystko jakąś nie chciało mi się tego naprawiać. Ogólnie Fireship to ciekawy kanał, polecam.
KodakPlamisty - >nad bugami, co prawda zostały 2 które zauważyłem
@lobo: ding ding di...