Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? #!$%@?ństwa ciąg dalszy. Była anonimowa ankieta. Ogólne pytania o firmę i wyszła nawet nieźle, oprócz pytania o zadowolenie z zarobków, 30% ankietowanych było zadowolonych z zarobków, 70% było niezadowolonych.
Nasza liderka zwołała spotkanie, na którym powiedziała nam, że musimy powtórzyć ankietę z paroma pytaniami, które mogły osiągnąć lepszy wynik (xD), ale nie będzie znowu pytania o zarobki, bo ankieta była przeprowadzona przed rozmowami o podwyżkę i to na pewno dlatego taki był jej wynik (xD).

Ja na przykład po rozmowie o podwyżkę zarabiam 300 zł mniej xDD

#!$%@? mnie ta firma na strzępy. A wczoraj nagle ocknęli się, że jest pride month i uwaga, przysłali nam do biura JEDEN tęczowy kubek i dwie tęczowe flagi xD

#bekazpodludzi #korposwiat #zalesie #pracbaza
  • 16
  • Odpowiedz
  • 65
@aegispolis: wcześniej był system premiowy, dostawałem co miesiąc za pochwałki ok. 700 zł więcej. Przyszła nowa Pani dyrektor, zarządziła koniec systemu premiowego, za to obliczyła średnią z całego roku z premii i tyle dodała do wypłaty. Miesiące, w których mnie nie było w ogóle w firmie, policzyła jako 0 zł i później podzieliła to na 12 miesięcy xD

Głowa mi puchnie od ich pomysłów.
  • Odpowiedz
@Nupharizar: A to stary motyw. W sumie wszyscy znajomi, którzy pracowali na systemie premiowym mniej lub bardziej regularnie byli dymani. W końcu po coś robią te premie uznaniowe, zamiast normalnej podwyżki pensji :P
  • Odpowiedz
  • 1
@aegispolis: najlepsze jest to, że ten system funkcjonował latami i wszyscy byli zadowoleni, ja przyszedłem do firmy, miesiąc po mnie zmieniła się Pani dyrektor i zaczęła się jazda bez trzymanki.
  • Odpowiedz
@Nupharizar: tia, kto pracował w korpo ten się w cyrku nie śmieje. Melepety u mnie tak wywalczyły roczne premie ze w tym roku ich nie będzie. A podwyżka nizsza niż inflacja. I tak oto dzisiaj kieras przychodzi że ekstra mi zapłaci jak zrobię coś ekstra.

Jak przyszedlem wkurzony na nędzna podwyżkę mówił, bym ekstra rzeczy nie robił, to przestałem i teraz zonk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nupharizar: u mnie wpadli na genialny pomysł powrotu do biura tylko nie podumali ze to większość plusów tej pracy, bo ani zarobki nie są jakieś niesamowite jak na korpo ani bonusy nie sa jakieś mega super. W przeciągu 2 miesięcy zwolniła sie polowa pracowników, dosłownie co drugi dzień mamy imprezy na pożegnanie XD (z czego wszyscy byli doswiadczeni i zostali sami stażyści i nooby).
  • Odpowiedz
  • 1
@niochland no właśnie przeszedłem do tej przez wzgląd na mobbing w poprzedniej. Tym bardziej, że w moim zawodzie wcale nie jest łatwo znaleźć dobrą firmę. Inżynier w Polsce to jak najgorszy śmieć. Pracuje z Duńczykami i odpowiednik mojego stanowiska w Danii zarabia w #!$%@? więcej.
  • Odpowiedz
@Nupharizar: A u mnie jak była anonimowa ankieta to ludzie zaczęli wypisywać dla jaj różne głupoty. Np. że w toalecie straszy i że przydałby się zielony papier toaletowy itd. Julki dostały ataku apopleksji.
  • Odpowiedz