Wpis z mikrobloga

Taki mały tutorial dla nowych użytkowników #macbook, który nieadwno odkryłem, a który też pomaga w organizacji folderów.
tl;dr pobrane pliki o danym rozszerzeniu będą się automatycznie lokować w wybranych folderach.

Potrzebny będzie: Automator i chwila wolnego czasu.

Zaczynamy od otwarcia programu "Automator" i wybrania "Czynność Folderu". W prawym górnym rogu gdzie będzie napisane "Wybierz folder", klikamy w rozwijające się menu i wybieramy "Inne", po czym klikamy w "Pobrane rzeczy" (lub co tam chcecie).
Po lewej stronie w polu do szukania z lupką obok wpisujemy "Znajdź rzeczy z Findera" (alternatywnie można kliknąć i rozwinąć całkowicie po lewej stronie okna "Biblioteka" > "Pliki i foldery" i samemu znaleźć tą opcję), którą to łapiecie myszką i przesuwacie w puste pole po prawej stronie.
Teraz trzeba kolejno wybrać: "Wszystkie" > poniżej "Rodziaj" > obok "to" > i wybieramy np. "obrazek".

Teraz musimy wrócić do pola po lewej i znaleźć "Przenieś rzeczy Findera", które to przerzucamy w pole po prawej i umiejscawiamy pod poprzednim polem. W tym wybieramy: Do: np. "Obrazki" i obok klikamy "zastąp istniejace pliki" (lub nie, wedlug waszego uznania).

Teraz czas na test, wrzućcie jakies obrazki do wybranego folderu z ktorego maja sie same przenosić i w programie Automator, w prawnym górnym rogu kliknąć "uruchom". Jeśli wszystko zrobiliscie dobrze to pliki zostaną przeniesione do wybranego miejsca, a wszystko będzie wyglądać tak jak na screenie :)


#megawonszuczy #automator #macos #lifehack #macbook #apple
Megawonsz_dziewienc - Taki mały tutorial dla nowych użytkowników #macbook, który niea...

źródło: Zrzut ekranu 2023-06-14 o 20.55.57

Pobierz
  • 7
@Korda: Nie, to fizycznie przenosi pliki z jednego folderu do drugiego. Inteligentny katalog wyświetla ci po prostu wszystko danego typu w jednym folderze, ale jego lokacja jest inna.
Dobra sprawa jak coś pobierasz żebyś nie musiał ręcznie przerzucać, typu jakieś dokumenty pdf czy coś
@Megawonsz_dziewienc: spoko sprawa, dziena. To przy okazji ja się podzielę jak zrobić, by nie pojawiało się powiadomienie o nieprawidłowo wysuniętym dysku

sudo defaults write /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.DiskArbitration.diskarbitrationd.plist DADisableEjectNotification -bool YES && sudo pkill diskarbitrationd
A żeby przywrócić poprzedni stan:

sudo defaults delete /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.DiskArbitration.diskarbitrationd.plist DADisableEjectNotification
Korda - @Megawonsz_dziewienc: spoko sprawa, dziena. To przy okazji ja się podzielę ja...

źródło: Dysk nie zostat wysuniety poprawnie.

Pobierz