Wpis z mikrobloga

  • 19
@The_last_perfect_man populizmem jest rozdawanie publicznych pieniędzy. nie wiem jak można nazwać populizmem coś, czego nie mówi żadna inna partia xD. myślę, że większość używa słowa, którego znaczenia nie zna.

@gorzki99 porównywanie do siebie ludzi jest genialne. równie dobrze mogę powiedzieć, że skoro Brevik dokonał dwóch zamachów to twój stary też to zrobi.
  • Odpowiedz
To jeszcze nie jest najgorsza konfiguracja,
Przecież w tym momencie do wyobrażenia jest sytuacja, gdzie pis ma pod 40%, konfederacja pod 20% i razem mają większość konstytucyjną.
Wtedy to będzie prawdziwy its over dla tego kraju,
satrapia na wzór Białorusi, ale trochę bardziej nowoczesna i bogatsza.
@switcher20:
  • Odpowiedz
14% konfa ( ʖ̯)


@Latarenko: no i pięknie, co prawda z wysokimi podatkami i tak się nie za bardzo nie da zrobić cytując Mentzena, ale przynajmniej więcej wolnościowych lex TVN, nakaz gnicia razem z płodem bo aborcja to "zabicie dziecka", i kto wie, może nawet bosakowe katolickie władze sądownicze i podatki progresywne, czy może być lepiej
  • Odpowiedz
porównywanie do siebie ludzi jest genialne. równie dobrze mogę powiedzieć, że skoro Brevik dokonał dwóch zamachów to twój stary też to zrobi.


@kazzr: Po 1 ja nie porownuje ludzi jako ludzi tylko porownuje stanowiska jakie zajmuja. Co robia.

Po 2 uja mozesz a nie powiedziec bo moj stary juz dawno nie zyje wiec nikogo nie zabije.

Po 3 "troche" juz se obserwuje jak dziala polityka. I dziala zawsze w ten sam
  • Odpowiedz
@switcher20: Rżądy konfosolpolpisu: kiedy koalicja chce z jednej strony niskich podatków i wolności gospodarczej ale z drugiej socjalnego rozdawnictwa pod wybory ale im się #!$%@?ło i wyszedł zakaz aborcji, rozwodów i ręcznie sterowane sądy xD
  • Odpowiedz
Przecież w tym momencie do wyobrażenia jest sytuacja, gdzie pis ma pod 40%, konfederacja pod 20% i razem mają większość konstytucyjną.


@analboss: Wiekszosc konstytucyjna to 307 mandatow.

Zakladajac ze pis ma 40 a kkonfa 20 to maja 292 mandaty (picrel). Czyli dalej brakuje.

Co wiecej na pozostale partie pozostaje 40%. KO moze miec te 30%. Wiec zostaje 10% na Lewice, PSL i polske 2050. NIe do konca mi sie to realne
gorzki99 - >Przecież w tym momencie do wyobrażenia jest sytuacja, gdzie pis ma pod 40...

źródło: Screenshot_1392

Pobierz
  • Odpowiedz
@gorzki99

"Projekt wprowadza możliwość złożenia kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego przed zawarciem małżeństwa nieodwołalnego oświadczenia o uzależnieniu możliwości rozwodu od zgody biskupa diecezjalnego" – tak brzmi fragment projektu ustawy.


Dopóki to będzie możliwość, czyli opcjonalne rozwiązanie to spoko. Jedynie trochę wieje hipokryzją od strony osób które chciałyby zawrzeć taki związek, że nie ufają sobie na tyle, żeby bez takiego małżeństwa przetrwać
  • Odpowiedz
@switcher20: Oto teoretycznie możliwe koalicje rządzące według obecnych sondaży. (z czysto matematycznego punktu widzenia)
PiS+PO
PiS+K
PiS+TD
PO+TD+K
Tak czy inaczej, jedyna możliwość, żeby PiS nie rządził jest jeżeli Korwin z Hołownią postanowią poprzeć Tuska lub zachować neutralność.
  • Odpowiedz
KO niech se glosuje z pisem w gownosprawach. W sprawach istotnych dla rozwalenia panstwa i przjecia wladzy to konfederussja glosuje ramie w ramie z pis.


@gorzki99: Na odwrót.
  • Odpowiedz
i 247 mandatow. Tragedia i dramat :/


@gorzki99: Noo, PiS tylko 191, będzie musiał podebrać aż 39 posłów PO, lewicy i hołowni. Ale będą musieli się nagimnastykować, żeby to wszystkim wyborcom wytłumaczyć, że to suwerenna decyzja tych posłów a nie że PiS-PO jedno zło!
  • Odpowiedz