Wpis z mikrobloga

Jestem właśnie przeziębiony i nienawidzę tego uczucia. W związku z tym mam do was pytanie. Czy zna ktoś jakieś #lifehack i #protip albo rozkminił ktoś biologicznie temat i wie jak możliwie najszybciej zwalczyć przeziębienie? Standardowe objawy: katar, kaszel, ból gardła, osłabienie, lekki ból głowy i kości/mięśni.
Biorę APAP, czyli paracetamol, biorę polopiryna, czyli kwas acetylisalicylowy, biorę Ibuprom, czyli ibuprofen. Rano w szklance wody kwas askorbinowy tak z 1,5g.
I nic. Może pseudoefedryna? Ktoś coś?

#pytanie #zdrowie #przeziebienie #biologia #choroby
  • 10
@mkk141 raz byłem przeziebiony i dodatkowo odezwała się stara kontuzja na której ból pomaga tylko termofor z goraca woda. wypiłem wieczorem ferwex plus grzałem kontuzje gorącym termoforem i tak zasnąłem. rano obudziłem się spocony jak szczur ale zdrowy... nie miałem okazji jak narazie powtórzyć tego zabiegu żeby potwierdzic skuteczność ale jeszcze nigdy tak szybko nie wyzdrowiałem.
@mkk141 zapewne placebo ale uderzeniowa dawka wit.C. jak czuje, że zaczyna to 5 tabletek, później co 3-4 hodiny 3 tabletki. oczywiście jak odpowiednio jesteś nawodniony i chodzisz sikać. mocz zmieni kolor i nabierze specyficznego zapachu. z reguły dwa dni i człowiek jak nowy.