Wpis z mikrobloga

potrzebuje porady jak wyregulować przerzutkę przednia w Shimano GRX 810. Wiem że mam śruby H i L żeby regulować skrajne wychylenia, śrubę regulującą napięcie linki na przerzutce, i śrubę baryłkową która chyba robi to samo (na pancerzu). Jak krok po kroku wyregulować to?

Mam też problem z hamulcem z tyłu (hydrauliczne), tarcza ociera o okładziny. Próbowałem myk z odkręceniem hamulca, zaciśnięciem i przykręceniem ponownie ale nie pomogło.

#rower
mapache - potrzebuje porady jak wyregulować przerzutkę przednia w Shimano GRX 810. Wi...

źródło: IMG_2535

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
a w najgorszym ubijesz ramę.


@wykopyrek: tak, ubije ramę... () chyba musiałby ten uchwyt #!$%@? do oporu i jeszcze przywalić młotem. Nic tej ramie nie będzie
  • Odpowiedz
@teryuu: nie każdy rower to romet spawany z gazrurek, za to każdy rower można uchwycić za sztycę siodełka.
Więc skoro można coś zrobić dobrze, to może warto zrobić to coś dobrze?
  • Odpowiedz
@mapache: do tarcz są takie specjalne nakładki niby da się ustawić wtedy wycentrować hamulec na allegro za dwie dychy a przerzutki metodą prób i błędów w końcu wyregulujesz
  • Odpowiedz
  • 0
@mapache: https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/grx-11-speed/FD-RX810-F.html -> Podręcznik sprzedawcy 1, strona 16.

Co do hamulca, to poluzuj śruby mocujące zacisk tak, żeby dało się nim poruszać, stań za rowerem, i patrząc z tyłu, od góry "przez tarczę i zacisk" ustaw tak, żebyś widział prześwit pomiędzy tarczą i klockami. Jak ustawisz, to patrząc w ten sam sposób zakręć kołem, zobaczysz czy przypadkiem tarcza nie jest krzywa, jeśli jest, to wyprostuj.
  • Odpowiedz