Wpis z mikrobloga

@Reretos:
5 lat expa Dev + 4 jako konsultant
Liczba ofert otrzymanych na LD
5 - czerwiec do dzis (ale był długi weekend)
36 - maj
34 - kwiecień
17 - marzec

Ogólnie część jest nie trafionych a ja mam fajną ale średnio płatna robotę więc taki Lazy recruiting jak się trafi coś super to aplikuje.
Na razie 3 rekrutacje
- 1 za słaby, ale mam wrażenie że dwustronnie się rozminelismy
  • Odpowiedz
@Reretos staży sporo jest dla studentów a Ci bez chociaż zaczetych studiów to nie wiem jak szukają pracy jako junior. W moich ostatnich 3 firmach nikt nawet nie patrzył na CV juniorów co nie maja wpisanych studiów.

Co do midow to trzeba ciut więcej czasu spędzić by zmienić prace bo coraz więcej ofert bez widełek płacowych się pojawia albo full biuro lub hybryda 2+ dni z biura w tygodniu. Jakbym chciała coś
  • Odpowiedz
Powoli kończy się eldorado w IT, kryzys jest na całym świecie, a Polska dodatkowo traci konkurencyjność przez wysoką inflację i politykę. Moim zdaniem czasy, gdy przeciętny programista zarabiał znacznie więcej, niż osoby z innych zawodów np. finansiści czy inni inżynierzy się kończą. Informatyka najpopularniejszym kierunkiem studiów od jakiegoś czasu, a ludzie spoza próbują się tam przenieść


@Reretos: ziew, gdybym dostawał złotówkę za każdym razem jak to słyszę na wykopie to mógłbym
  • Odpowiedz
@Reretos w mojej obecnej pracy jest hybryda 1 dzień w tygodniu, ale był czas ze chodziłam 1 raz na 3 tygodnie by mi tylko karta dostępu nie wygasła, ale inni z zespołu i działu zaczęli chcieć wracać do biura i czesc chodzi 2-3 dni w tygodniu, kilka osob codziennie do biura chodzi. Ja i jeszcze jeden kolega chodzimy tylko tyle co nam każą i już ciężko unikać chodzenia bo za dużo ludzi
  • Odpowiedz
Liczba ofert otrzymanych na LD


@obieq: masz ustawione open2work czy coś takiego? Długo już jesteś w obecnej pracy?

Ja w maju też miałem dużo ofert jak byłem open, po ustawieniu nowej pracy i zmianie statusu dostaje ze dwie oferty tygodniowo.
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: tam jest chyba że aktywnie szukasz albo jesteś otwarty to to drugie mam.
5 lat właśnie dlatego pasuje coś zmienić soon. Tak jak pisałem robota fajna i wygodna ale już sufit raczej finansowo i robi się dług technologiczny (brak clouds, dockerow itp.)
  • Odpowiedz
@scarecrov:

prawie 3 msc szukam roboty jako front react / vue / next - z 80 cv wysłane, z 6 rozmów technicznych - po rozmowach feedback typu "zdecydowaliśmy się zatrudnić kogoś z większym doświadczeniem" - po czym wchodze na justjoin / nofluffjobs i widzę że firma podbiła ogłoszenie / dodała jeszcze raz.


to samo pisalem 3 miechy temu to mnie wyzywali od trolli i ze programista jest bezrobotny 15 minut xdd
  • Odpowiedz
@Reretos: nie jestem ani midem, ani juniorem. Również nie programuje, bo robię SAPa, co podpada pod IT. W tej chwili to nawet nie odbieram telefonów z kontraktorni. W moim odczuciu jest takie ssanie na rynku, że oni łykają każde stawki. Ostatnio na krótkiej rozmowie dla beki im powiedziałem 700eur/md żeby się odwalili, a tamci powiedzieli, że ok ¯\(ツ)/¯

Masa nowych projektów. Nie wiem gdzie macie ten "kryzys". Dla juniorów to może
  • Odpowiedz
rekrutowałem ludzi, jakie cv dostawałem to głowa mała, wiecie że było sporo CVek z opisem stylu lorem ipsum lub stopka z "przykładowymi danymi, które nie zostały zmienione/wypełniu" lub wgl brak stopki? CV jakby wypełniał je upośledzony pedofil złapany z ECPU POlska. Rozmawiałem z ok 40-50 osobami. Przejrzałem ze 200 CV i powiem tak.. 75% tych cvek to idioci xD, a tym ktorym udalo sie na rekru, to kłamcy lub osoby pracujace na
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: to miał dużo szczęścia. Tak to ale ukryte dla osób z mojej firmy. Z prezesem już max wynegocjowane. Są regularne podwyżki ok 10-15% ale to dalej jest ok 13k na rękę na ten moment a rynkowo można te 18-25 spokojnie. Więc sobie celuje na spokojnie 150-170l/h. U nas prezes raczej próbuje pilnować równych stawek i jakby mi podniósł to z automatu podnosi wszystkim co są lepsi/dluzej. Osoba która jest 2
  • Odpowiedz
@Reretos: u mnie w pracy co chwila ktoś odchodzi do innej pracy, a większość to ludzie tak z ~1 rok doświadczenia i generalnie pracy jest dużo. Tylko że to security a nie taka czysta developerka.
  • Odpowiedz