Wpis z mikrobloga

@mainstreet33:

-nie zawiodło i spełniło oczekiwania?

BokuYaba, Heavenly Delusion, Vinland Saga S2, Oshi no Ko, iDOLM@ster U149, Mahoutsukai no Yome S2

-zapowiadało się dobrze, a wyszło średnio?

Insomniacs After School, Konosuba: Megumin

-wyglądało na hit, a okazało się gównem?

Mashle, Magical Detroyers

- nie wyglądało, a pozytywnie zaskoczyło?

Rokudou no Onna-tachi, My Clueless First Friend, KamiKatsu
  • Odpowiedz
-nie zawiodło i spełniło oczekiwania?


Golden Kamuy S4, Ousama Ranking: Yuuki no Takarabako, Dr. Stone: New World

-zapowiadało się dobrze, a wyszło średnio?


Jigokuraku, Tonikaku Kawaii 2, Kimetsu no Yaiba: Katanakaji no Sato-hen

-wyglądało na hit, a okazało się gównem?


Oshi no Ko

- nie wyglądało, a pozytywnie zaskoczyło?


Skip to Loafer, Kaminaki Sekai no Kamisama Katsudou, Tengoku Daimakyou
  • Odpowiedz
@mainstreet33: W sumie z tytułów, które oglądam naprawdę zawiodłem się. Chyba My Home Hero i Kamikatsu najlepsze. Szkoda tylko, że w tym pierwszym animacja taka słaba. Vinland Saga to tragedia, żeby przez ponad 20 odcinków nic się nie działo, reżyserowi chyba za bardzo zależało na skupieniu się na pacyfiźmie Thorfina, ale tłuc to przez tyle odcinków to przesada. Oshi no Ko zapowiadało się ciekawie po 1 odcinku, a teraz w sumie,
  • Odpowiedz
@mainstreet33:
-nie zawiodło i spełniło oczekiwania?
Birdie Wing: Golf Girls' Story Season 2, Dead Mount Death Play, Golden Kamuy 4th Season, Kawaisugi Crisis, Mahoutsukai no Yome Season 2, My Home Hero, Ousama Ranking: Yuuki no Takarabako
-zapowiadało się dobrze, a wyszło średnio?
Ao no Orchestra, Kono Subarashii Sekai ni Bakuen wo!, Kubo-san wa Mob wo Yurusanai, Mahou Shoujo Magical Destroyers, Otonari ni Ginga, Skip to Loafer, The Marginal Service, Kimi wa
  • Odpowiedz
@Sinti: Może gówno to lekka przesada, ale jak porównuje z dziełami najlepszych mystery mangaków to wypada nędznie. Okazjonalnie cringowe dialogi, w przypadku większości postaci 90% charakteryzacji to bycie horny. Główne duo bardziej sprawia wrażenie postaci żyjących w szkolnym romcomie; a nie w postapokaliptycznym świecie, gdzie zdobycie podstawowych dóbr to wyzwanie, a każda chwila może być ostatnią. Aspekt mystery jest realizowany poprzez zalewanie widza ogromną ilością szokujących scen i designów. Praktycznie jedyny
  • Odpowiedz
@trailracer: rozumiem, a co było tym dużym zwrotem akcji?
no i jak możesz to podaj mi te dzieła najlepszych "mystery mangaków" bo takie właśnie treści mnie chyba najbardziej interesują
  • Odpowiedz
@Sinti:


Na przykład 20th Century Boys (nie ma adaptacji anime) i Monster od Urasawy, Record of a Fallen Vampire (nie ma adaptacji anime) i Blast of the Tempest od Shirodairy, Shadows House (adaptacja nie dotarła do najlepszych części) od Somatoma. Golden Kamuy nie jest stricte mystery historią, ale ten aspekt jest zrealizowany wyśmienicie. Warto jeszcze wspomnieć o np. Dennou Coil, czy trudniejszych w odbiorze pozycjach jak Zettai Shounen, Ghost Hound i
  • Odpowiedz
@trailracer: no akurat ten plot twist imo jest bardzo dobrze poprowadzony, powolny foreshadowing gdzie każdy myślący powoli zda sobie z tego sprawę prędzej czy później na tym to polega

a co do tytułów to dziękuje posprawdzam je sobie jak będę miał chwile bo o większości nie słyszałem
  • Odpowiedz
@Sinti: Dla mnie dobry foreshadowing to taki, który pozwoli przewidzieć zwrot akcji tylko najuważniejszym odbiorcom albo nawet nikomu. Dopiero po zwiastowanym zwrocie akcji zauważasz, jak zuchwałe podpowiedzi ukryli tuż pod twoim nosem, a mimo to nie byłeś w stanie myśleć wystarczająco nieszablonowo.
  • Odpowiedz