Wpis z mikrobloga

@megapogonka @Matfju: właśnie, jakby ktos przyszedl z taką fryzura do szkoły w przełomie 90/2000, to by nie miał juz życia - bylby dozywotnio od pedałów zwyzywany i pewnie dostał bęcki. Kto mial krecone wlosy, ścinał na jeżyka.
  • Odpowiedz
@Matfju: sporo ludzi ma naturalnie falowane/kręcone włosy, ale je ścinają/prostują/zabijają skręt i robi się siano, ewentualnie dodatkowo słabszy skręt nieco prostuje się pod ciężarem długiego pasma.
Sama mam kręcone i myślę, że wielu znajomych o tym nie ma pojęcia, chociaż czasem takie noszę, a czasem nie.

Jak już się jednak takie ma i chce się je nosić, żeby były zgrabne loczki to jednak trzeba nad nimi trochę pracować i co niego
  • Odpowiedz
@Matfju: ja się cieszę bo przez prawie 30 lat mojego życia moje genetyczne afro uważane było za zaniedbane i niechlujne
Teraz nagle przyszła moda od zachodnich oskarków i mogę chodzić tak jak mnie stworzyli
  • Odpowiedz
@Matfju: meet me at mcdonald's haircut ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może też częściowo wynika to z tego że ludzie dużo częściej mają dłuższe włosy. Kiedyś wszyscy się cieli na krótko. W niektórych przypadkach też jest tak że włosy zaczynają się kręcić ale dopiero jak są już dosyć długie, no a że skoro teraz się bardziej zapuszcza to więcej ma kręcone też.
  • Odpowiedz
wydaje mi się, że kiedyś nie było tyle osób z kręconymi włosami, a raczej to była rzadkość.


@Matfju: kiedys to nauczyciele cisneli po tobie na forum klasy jak nie byles obciety na jeża a sebki cie tępili - wiem bo sam miałem przez chwile wlosy do ramion. teraz nie ma czegos takiego
  • Odpowiedz
@Felixu: @Matfju bo za naszych czasów goliło się łeb tak o: boki na 3/6 mm. a górę na 1-2 cm. Przy takiej długości nie widać loków.

Teraz goli się tak: boki na 1mm, a górę na 10 cm
  • Odpowiedz
@Matfju kiedyś ludzie je po prostu rozczesywali, robiło się z tego siano, więc jak mieli kręcone to cięli je całkiem na krótko. Teraz jest po prostu większa świadomość tego jak z nimi postępować.
  • Odpowiedz
Obstawiam więc, że w dużej mierze to chłopcy/faceci, którzy po prostu przestali ścinać na krótko i/lub wyciągać czy rozczesywać na siłę włosy tylko w zamian zaczęli wydobywać skręt. A na krótkich, świeżo odrośniętych włosach to nie takie teudne, bo krótszy włos=mniej się ten loczek rozciąga pod własnym ciężarem, więc sam skręt nie musi być jakiś jebitny.


@hellyea: nie. nie masz szans na wydobycie takich loków (ewentualnie zajebistych fal) na takich krótkich
  • Odpowiedz
a ja jestem boomerem i mi sie podoba.
Sam nie mam bo juz mam zakola od starości i Trenbolonu, ale dobrze młodym chlopakom w tym.
Teraz mlodzi goscie wygladaja 100x niz za moich czasow gdzie chlopaki w ich wieku wygladali jak od pługa oderwani albo jakby #!$%@? ze sztachet party
  • Odpowiedz
@bezbekpol: Jeśli ktoś ma kręcone włosy, które w ogóle mogą się „ujawnić” właśnie dopiero po ścięciu czy nawet wypadnięciu i odrośnięciu (np. po chemii). To, jakie mają skręt (jak mocny) zależy od struktury włosa plus odpowiedniego potraktowania tego włosa. Jeśli włos ma mocny skręt i wszystko się z nim zrobi dobrze to nie jest tak, że „maksymalnie, co ci wyjdzie to lekko pofalowane włosy”. Skręt się klasyfikuje wg skali 3A- 3B-
  • Odpowiedz
Skręt się klasyfikuje wg skali 3A- 3B- 3C. Jeśli czyjeś włosy są 3C to jak nad nimi popracuje to właśnie 3C osiągnie. Ja jestem gdzieś między 3B a 3C na przykład, zależy które pasma.


@hellyea: tak, ale większość ludzi nie ma takiego skrętu, tylko okolice 2a (oczywiście mam na myśli rasę białą), które świadomą pielęgnacją może wyciągnać na 2b, a z jakimś stylizatorem to może i na 2c na jakichś pasmach.
  • Odpowiedz
@bezbekpol: nie mamy statystyk dotyczących typów włosów w PL. Jedynie obserwacje- subiektywne i mocno ograniczone.
Dlatego zakładam, że różne opcje są prawdopodobne i jestem daleka nie widzę podstaw do tak pewnego określania trwałej jako najbardziej licznej/prawdopodobnej. Nie pomijajmy też, że wspomniałam o lokówce.
Ty oczywiście możesz ugryźć ten temat inaczej i wyciągnąć inne wnioski.
Ciężko tu pójść dalej bez obiektywnych danych. Ale zawsze można pogadać.

Jedynie uprę się, że ewidentnym błędem
  • Odpowiedz