Wpis z mikrobloga

#elektryka
mam sfarą instalację w domu na 2 kable bez uziemienia. Mam gniazdko na zewnątrz domu i zastanawiam się czy można w tym jednym gniazdku na zewnątrz domu zrobić bezpiecznie uziemienie. Ja tak na swój rozum myślę że jak zakopię bednarkę czy jakąś rurę w ziemi i pociągnę ten jeden kabel uziemiający do bolca w gniazdku to chyba powinno być uziemienie ?. Proszę o odpowiedzi

#elektryk
#elektrykapradnietyka
#elektrownia
#mechatronika
#instalacjaelektryczna
#instalacje
#instalacjeelektryczne
#majsterkowanie
  • 6
@matkuma: Generalnie lepiej wziąć do tego fachowców. Jeżeli chcesz robić sam, to tylko po uzgodnieniu z kimś kto się na tym zna i kto ci na koniec wszystko sprawdzi i pomierzy. Znam wiele osób które robiły takie rzeczy same, ale po wcześniejszych instrukcjach od elektryka.
@matkuma zrob sobie zerowanie w gniazdku


@matkuma: @ojrzan88 ci dobrze napisał. Zrób zerowanie. Właściwie to mógłbyś je zrobić we wszystkich gniazdach, w których nie masz uziemienia. To, że urządzenie jest w ogrodzie nie znaczy, że bardziej potrzebuje przewodu ochronnego niż w domowe.

Powiem więcej - często mniej co potrzebuje, bo zwykle ochrona przeciwporażeniowa dodatkowa jest realizowana poprzez nieprzewodzacą obudowę. W dodatku z urządzeń w domu korzysta się częściej.

Tak na prawdę