Wpis z mikrobloga

@CzystaOdra: Ten sklep jest mega #!$%@? i tak lecą z cenami, oraz próbują naciągnąć ludzi że głowa mała. Ja kiedyś kłóciłem się z kierownikiem o małego notebooka, który właśnie na stronie był tańszy o ponad 1000 zł. Debil się uparł chociaż musiał mi go sprzedać, więc założyłem konto i kupiłem online z odbiorem w tym sklepie. Przy wydaniu paczki jeszcze próbowali mnie naciągnąć na gwarancje, które i tak nic nie dawały
@cranberry250: widzę została jedna sztuka, kwestia tego ile tego ktoś potrzebuje xD

Ja potrzebowałem cztery, wiec wtedy MediaExpert byłby dla mnie dużo lepszą opcją w ogólnym rozrachunku niż bezpośrednio od Valve.

Swoją droga śmieszne takie wątki, pokazują jak łatwo ludzie są w stanie coś wyśmiać/kogoś obrazić tylko dlatego, że maja wąskie spojrzenie na dana sprawę xD
@skarpetyodyna: a co z dochodowym niby?
I ile tego dochodowego? Bo widzę, że liczyłeś 32%.
Mało który przedsiębiorca jest na zasadach ogólnych bo jak ma przekraczać próg to idzie na liniowy więc już nie 32 a 19%.
WIęc niech będzie, że odejmiemy te 19% to wychodzi 3075 złotych. Czyli tyle samo ile kupując ze steam.
No i wszystko pod warunkiem, że US nie zakwestionuje zakupu jako niezwiązanego z działalnością.

No ale
I ile tego dochodowego? Bo widzę, że liczyłeś 32%.


@xxx_XXX_xxx: liniowy, 19%

WIęc niech będzie, że odejmiemy te 19% to wychodzi 3075 złotych. Czyli tyle samo ile kupując ze steam.

xD kolega może niech nauczy się najpierw koszty liczyć, bo wkradł się błąd.

Netto z 4500 to 3659, a liniówka z 3658 to 695zł. Ostateczna cena to 2963zł.

No ale ale... A co jak nie masz kosztów więc jesteś na ryczałcie?
@skarpetyodyna: Błędy ludzka rzecz.
Ja tu nie jestem od wyliczania podatków tylko zarabiania pieniędzy, od podatków jest księgowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja nigdy w życiu pitu nie składałem.

Pisząc o tym, że się coś bardziej opłaca lub mniej warto napisać, że opłaca się to tylko w szczególnych warunkach. A nie przy konkretnym, dość wąskim założeniu.

Ja liczę ile wyciągam z kieszeni bo tyle muszę zapłacić. A
Błędy ludzka rzecz.

Ja tu nie jestem od wyliczania podatków tylko zarabiania pieniędzy

Oczywiście, dlatego nawet bym się nie #!$%@?ł, gdybyś dwukrotnie nie zarzucał mi, że to ja się mylę xD

Już się zastanawiałem czy RTXa wrzucać w koszty.


@xxx_XXX_xxx: xD przecież jakieś wyjście wideo musisz mieć

Daję fakturę księgowej a ona wrzuca w koszty to co uważa za stosowne.

Sugerowałbym jednak zmienić podejście, bo zakładanie, że księgowa zna się lepiej