Wpis z mikrobloga

Nie mam kregu znajomych/przyjaciół na #studbaza Poza uczelnią też nie. Witam sie z ludźmi z grupy chociaz tez nie ze wszystkimi. Gadamy czasem dłużej, czasem krócej ale cała interakcja zaczyna i konczy sie w budynku uczelni, potem wcale nie ma kontaktu. Zauwazylem tez, że w sumie są względnie przyjacielscy w stosunku do mnie, ale raczej starają sie mnie unikac gdy pojawiam sie w pobliżu (np. To ja zawsze rozpoczynam rozmowe, zagaduję) To jest normalne, żeby byc tak samemu ciągle? Bo w sumie nudne to moje życie. Chodze na uczelnie, potem wracam do akademika i gram na kompie do wieczora, czasem pojde na basen. I tak kazdy dzien. Nie wiem co jest ze mną nie tak. #pytanie #zwiazki #przegryw #samotnosc #gownowpis
  • 6
A co warunkuje to co jest normalne a co nie jest? Jeśli normalne jest to co robi większość ludzi to nie, nie jest to normalne.
Tylko przeszkadza Ci to? Co skłania Cie do tego żeby było inaczej? Czujesz potrzebę aby mieć kogoś uwagę? Byle kogo, byle żeby tylko był?
Ja dla przykładu 80% swojego życia nie odczuwam potrzeby interakcji z kimś, budowania relacji. Nie obchodzi mnie co ktoś inny czuje, co go
  • 1
@msea940: #!$%@? już z tymi normami społecznymi, ja też jestem z nimi na bakier. Bardziej chodzi mi o to co jest ze mną nie tak że jak gdyby nie jestem w stanie nawiązać z nikim żadnej relacji. To nie jest tak, że ja nie chcę. Chyba po prostu nie wiem jak sie za to zabrać.
@soshiu:
Po pierwsze to problem z toba jest taki ze oczekujesz ze randomowa osoba z internetu ktora cie na oczy nie widziala powie co z toba nie tak. A mowiac "co jest nie tak" czytamy "dlaczego nie wpasowujesz sie w szablon typowych relacji miedzyludzkich". Na to juz sobie sam musisz odpowiedziec, ewentualnie z pomoca jakiegos psychologa ktory troche kasy za to wezmie jesli chcesz sie wpasowac w spoleczne standardy.

Relacje miedzyludzkie
@soshiu: mam podobnie, po prostu brak social skilli. Możesz spróbować na flany wyjść albo zapytać jakiegoś ziomka, z którym w miarę swobodnie gadasz, czy gdzieś nie wychodzi etc. Chyba że nie chcesz zmieniać obecnego stanu.
Powodzenia na sesji ( ͡° ͜ʖ ͡°)