Wpis z mikrobloga

Dzień dobry w dniu 6 #glodowka #detoks

wczorajsze popołudnie minęło bez żadnych szczególnych zdarzeń, trochę pospacerowałem żeby przewietrzyć głowę, położyłem się spać około 22:30. Ponownie problem z zaśnięciem szybkim, zasnąłem około 23:10. Przed snem żadnego uczucia ssania czy głodu. Dlatego trochę dziwi mnie fakt, że nie mogę szybko zasnąć (przed głodówką, na diecie niskokalorycznej zasypiałem bardzo szybko, maksymalnie po 10 minutach). Tutaj wydawało mi się, że nastąpi to jeszcze szybciej, w końcu organizmowi nie są dostarczasne kcal, więc powinien szybciej się poddać. No ale nic, noc przebiegła bardzo dobrze, raz obudziłem się do toalety.

Pobudka po 6 rano, również sporo energii, lekkie ssanie w żołądku, które ustało po około 10 minutach. Dokonałem ważenia i waga pokazała 104.6 kg, zatem od wczoraj spadło 700 gramów, podejrzewam, że właśnie wchodzimy w etap stagnacji i zatrzymania efektów jeśli chodzi o zmiany na wadze. Zazwyczaj trwa on 2-3 dni, ale nie będzie mi dane go przeczekać ponieważ podjąłem decyzję, że jutro wychodzę (ze względu na święto i wizytę u rodziny). Zatem moja głodówka nie będzie trwała pełnych 7 dni, a 6 dni i około 12 godzin.

Ogólnie czuję, że mógłbym ją pociągnąć dłużej, do 10 dni myślę, że spokojnie, ale nie mam niestety czasu na tak długą odbudowę organizmu później. Efekty na wadze jako boost mojej diety są kuszące, ale oczywiście wiem, że połowa straconych kg szybko wleci po wejściu na dietę niskokaloryczną i zajmie kolejne 3-4 tygodnie wyrównanie tego stanu aby waga wskazywała tyle ile po głodówce. Generalnie była to najłatwiejsza głodówka w moim życiu, do tej pory rekord to było 16 dni, kilka postów po 2-3 dni, jeden nieudany tygodniowy. Jak podkreślałem w poprzednich wpisach zupełnie czym innym jest wchodzenie na głodówkę z przygotowaniem do niej tygodniowym lub dwutygodniowym, a czym innym wchodzenie po 1,5 miesiąca diety niskokalorycznej. Dlatego chcąc na diecie pozostać przez najbliższe miesiące sądzę, że ponownie zdecyduję się jeszcze na post, być może 10 lub 14 dniowy.

Jutro z rana dodam ostatnie podsumowanie, na tę chwilę wyniki prezentują się tak:

waga początkowa (12.04.2023)- 122 kg
waga przed wejściem na głodówkę (piątek 2.06)- 109.5 kg
waga obecna (7.06.)- 104.6 kg

Całkowita utrata wagi: 17.4 kg
utrata wagi na głodówce: 4.9 kg

#odchudzanie #chudnijzwykopem #zdrowie
  • 1