Wpis z mikrobloga

#leasing #umowa #wypowiedzenie #prawo

Czy ktoś słyszał albo miał podobną sytuacje i jakoś udał się ją zażegnać, która dotyczyła otrzymania wypowiedzenie ze strony firmy leasingowej ze skutkiem natychmiastowym? Powodem jest nie zapłacenie jednej raty miesiąc wstecz (zapomnienie) i stąd wyszło takie pismo. Podobno umowy na leasing są dosyć rygorystyczne pod tym względem. Był kontakt z firmą, ale podobno oni nie mają procedur, które pozwalają na anulowanie takiego wypowiedzenia. Również porada prawna ma miejsce (czekamy na odpowiedź), ale pomyślałem, że ktoś może ma jakąś wskazówkę czy raczej jest to z góry skazane na przegraną.
  • 8
Czy ktoś słyszał albo miał podobną sytuacje i jakoś udał się ją zażegnać,


@kawa2345: Odpowiednie pieniążki i prawie wszystko da się zażegnać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak u nas ludzie zalegali z płatnościami i chcieli furę zachować, to raczej opłacali szybko wszystko zaległe + czekali na ewentualne zaległości, które miały wpaść.
  • 0
@piwakk: No, a firma u Ciebie ma procedury związane z anulowanie wypowiedzenia? Ogółem sytuacja nie dotyczy bezpośrednio mnie, tylko mojego taty. No i z tego co czytał to inne firmy leasingowe to właśnie mają takie możliwości, że jak się opłaci wszystko zaległe to raczej anulują to wypowiedzenie. (Już wszystko zostało opłacone). Ale ta firma w której my mamy auto to właśnie podobno nie ma takich zapisów i "nic nie mogą zrobić"
@kawa2345: skoro mówią że nic się nie da zrobić to się nie da, cofnięcie wypowiedzenia i utrzymanie umowy to w zasadzie ich dobra wola. Chyba że ewentualnie można próbować je uwalić, ale nie widze umowy więc nie wiem.
@kawa2345: Ja nie robiłem w windykacji, ale byłem w sumie blisko związany z tym działem i no nawet jak ktoś nie zapłacił przykładowo 3 rat, a potem wszystko ładnie opłacił z nawiązką (pisma, wizyty terenowe itp.), to raczej nie było lipy dla użytkownika.

Pytanie czy to windykacja bezpośrednio z leasingu czy firma zewnętrzna? U nas dawali też do zewnętrznej i wtedy faktycznie zbytnio rozmowy nie było...