Wpis z mikrobloga

@Ratusz1: Raczej te tematyczne, np "UMAMI" w kontekście kuchni azjatyckiej.
Podstawy kuchni koreańskiej możesz załapać od "Pierogów z kimchi".
Dobrych polskich kanałów jest bardzo niewiele. Trzymaj się z daleka od Strzelczyka, Dorotki, Heni Foks, itp.
W miarę sensowne kanały prowadzi "Okrasa", "Pascal", "Nomart". Warto czasami zajrzeć do "Kwasiora", choć to raczej specyficzna kuchnia.
Może to dziwnie zabrzmi, ale jeśli spytasz na tagu na Wykopie o konkretną potrawę, to dowiesz się więcej
vincenzo plate


@paramyksowiroza: Dlaczego ma się trzymać daleko od Strzelczyka? Gościu ma na swoim kanale wiele zajebistych Polskich potraw, op napisał, że szuka podstawowych przepisów jak leczo czy schabowy, a ty mu wyskakujesz z jakąś niecodzienną konwencją xD
@greenscreen: Jeśli ktoś w czerwcu robi spaghetti (nazywając je zresztą "spagetti") z mrożonymi warzywami, to raczej nie jest osobą którą bym polecał w temacie nauki gotowania.
Sposób przyprawiania dań przez tego gościa jest słaby.
No i ciężko mi polecić kogoś, kto nigdy mnie pozytywnie nie zaskoczył ani ciekawym pomysłem.
A jeśli on już czymś zaskakuje to raczej negatywnie, jak było chociażby z tym pomysłem na mrożony wał z mięsa zeskrobywany nożem,
@Ratusz1: jeśli znasz podstawowy angielski, to łan end di onli jest chef Jean Pierre.
Nie wiem czy znajdziesz bardziej kompleksowe wykonanie takiej zwykłej, klasycznej kuchni europejskiej na yt. Od panierowanych kotletów, przez zupy, gulasze, trochę kuchni amerykańskiej po fish n chips.
Nie ma układania na talerzu pęsetą małych #!$%@?ów, nie ma turbo sosów z wymiocin chrabąszcza robionych przez czterdzieści godzin w garnku z ubitej słomy, bo inaczej nie wyjdzie, cenowo też
Trauma_Teddy - @Ratusz1: jeśli znasz podstawowy angielski, to łan end di onli jest ch...
@greenscreen:

szuka podstawowych przepisów jak leczo czy schabowy,


Schabowy to był jeden z nielicznych przepisów na kanale strzelczyka jaki oglądałem. Jak ktoś mówi że lepszy jest schabowy panierowany w dużych kawałkach grzanek, zamiast w drobno zmielonej bułce tartej, to znaczy że nie potrafi gotować. Koniec, kropka. Nie rozumie po co jest panierka, dlaczego robiąc wg swojego przepisu będzie miał nasiąknięty tłuszczem kotlet otoczony spalonymi grzankami, zamiast soczystego schaboszczaka w chrupiącej panierce.
@paramyksowiroza: wiesz o tym, że mrożone warzywa mają więcej witamin i są bardziej świeże niż te z marketu na wystawie, ponieważ są mrożone prosto po zebraniu, a te ze sklepu w niewiadomych warunkach muszą przebyć nawet kilka tysięcy kilometrów? Także słaby pierwszy argument. Co do mrożonego kebaba z przepisu strzelczyka, sposób przyprawiania jest słaby xD??
składniki które tam podał :
1 kg mielonej wołowiny
3-4 łyżki jogurtu naturalnego
2 średnie cebule
@Trauma_Teddy: Ty myślisz że najzwyklejsza drobno zmielona bułka tarta nie pije oleju albo smalcu :D Sam często robię panierkę ze startej bagietki jak nie mam akurat w domu bułki tartej i nigdy schabowy nie wyszedł mi nasączony tłuszczem, w obydwóch sposobach najlepiej wyłożyć te kotlety na ręcznik papierowy żeby wyciągnąć z nich nadmiar tłuszczu i po sprawie
@greenscreen:

Ty myślisz że najzwyklejsza drobno zmielona bułka tarta nie pije oleju albo smalcu :D


Jak chcesz ze mną rozmawiać, to musisz odnosić się do tego co napisałem, a nie do swojej projekcji na temat moich wypowiedzi.
Im wyższa gramatura bułki, tym bardziej jest to nasączone olejem.

Znajdę to podeślę, o ile nie usunął bo go wyśmiali w komentarzach. Robił porównanie "zwykła panierka vs chef strzelczyk imagination".
To są jak najbardziej standardowe przyprawy bez zbędnych udziwnień.


@greenscreen: Jasne.
Sumak, kardamon, kumin, kurkuma...mówi Ci to coś?
A może to za bardzo "udziwnione" jak dla Ciebie?
Bazylia i oregano to raczej do gyrosa pasują.

Może w sklepach w których robisz zakupy marchewka dwukrotnie objeżdża równik zanim znajdzie się w sklepie, ale lokalnie sprzedawane warzywa też istnieją. Są tańsze od mrożonek i na ogół smaczniejsze.

Co do doprawiania dań, zrób sobie
@greenscreen: znalazłem.
Podsumujmy wiedzę kulinarną naszego kucharza.
-panierka się przypala, bo jest równomierna, gdyby była nierównomierna to by się nie przypalała;
-mieso jest łykowate, bo jest za cienko zbite;
-pierwszy kotlet jest "a'la sznycel wiedeński"xD
-drugi kotlet jest wg "starej szkoły", ale nie doprecyzował jakiej konkretnie. Pewnie chodzi o jego starą, bo już Ćwierczakiewczowa pisała żeby bułkę na panierkę zmielić jak najdrobniej( ͡° ͜ʖ ͡°);
-grubosc kotleta
Trauma_Teddy - @greenscreen: znalazłem.
Podsumujmy wiedzę kulinarną naszego kucharza....