Wpis z mikrobloga

@peszekorzeszek zalogowałem się pierwszy raz od kilku lat na wykop tylko po to, żeby Cię ostrzec!
Zupełnie serio mówię, żebyś uważał z tym guwnem, bo ja #!$%@? sobie plecy.
Jakiś kretyn napisał, ze siedzi w tym 8h i inne życie. Jakie inne? Nowe nieodwracalne zmiany przeciążeniowe na całej długości kręgosłupa? Po tym szajsie do dzisiaj mam problemy z kręgosłupem a przestałem tego używać 8 lat temu.

Uwaga: pajączka możesz używać, ale zakłada
@peszekorzeszek: nie kupuj tego gówna, jak chcesz pajączka to tylko takiego co cie informuje ze sie garbisz np. są takie że zakladasz go na plecy i jak sie zaczniesz garbic to bedzie piszczał, wtedy sama sie prostujesz a on ci nic nie trzyma.
@artiom143 takie piszczące to tez guwno i zepsujesz sobie nieodwracalnie kręgosłup. Ćwiczenia, odpowiednie biurko/krzesło i bardzo częste zmiany pozycji pracy. Joga na rozciąganie mięśni grzbietu codziennie 15 minut. Do tego co drugi dzień polecam wzmacniać mięśnie pleców ćwiczeniami które znajdziesz za darmo na YouTube - Monika Kołakowska przykładowo.
@peszekorzeszek szczerze to wystarczą proste ćwiczenia na górne partie pleców.

Od lat pracuję przy komputerze, kiedy miałem pół roczny okres regularnego ćwiczenia zauważyłem, że prawie wcale się nie garbię i nie myślę o tym. Mięśnie same "pilnowały" postawy.
Kiedy przestałem ćwiczyć, znowu zacząłem się garbić.