Wpis z mikrobloga

głupie pytanie ale bym sobie tak porządnie umył motocykl i samochód bo do tej pory to tzw sprintlanca. w sumie to kilka pytania ( ͡º ͜ʖ͡º)

1) polecacie jakaś fajna chemię? nie potrzebuję super szmerów bajerów do felg, jakieś powłoki czy coś. no jakiś płyn coś al'a aktywna piana co jest na myjni

2) rozumiem że pasuje kupić jakieś gąbki do mycia, szczotkę do felg (ale ja mam kołpaki xD) ręcznik do osuszania czy co?

3) mogę sobie legalnie podjechać na myjnie samoobsługa i optiolic tak samochód/moto? wiem, ze tak raczej się nie robi, ale w siebie w mieście mam od groma tych myjni i jedna taka starsza, gdzie prawie nigdy nikogo nie ma, jakbym przyjechał w dobrej godzinie to jestem sam na 3 stanowiskach, można tak w ogóle robić?

#detailing #motoryzacja
  • 10
  • Odpowiedz
@zielony_goblin
ad 3. generalnie to mało która myjnia pozwala na własne środki i mycie gąbka. Niby argumentują to że ich chemia jest eko, ale janusze nie chcą abyś tylko używał ich wody do spłukiwania przez 3 min.

może ktoś znajomy ma działkę z karcherem?
  • Odpowiedz
  • 0
@Poldek0000 właśnie wiem, że chodzi o januszerke, ale mieszkam w pipidowie dolnym i ta myjnia na którą chce jechać to cud, że jeszcze działa w ogóle xD opuszczone miejsce, gdzie połowa myjek dosłownie nie działa więc myślę, że jakbym wpadł na jakąś godzinkę w któryś dzień to nic się nie stanie, a nawet jeśli to przegoni mnie właściciel i tyle
  • Odpowiedz
@zielony_goblin:

1. Jeśli chodzi o pianę aktywną to do moto ale i też na samochód by się nadało polecałbym z firmy Cleantle TFR Prewash - https://czysta-bryka.pl/produkt/cleantle-tfr-prewash-koncentrat-do-mycia-wstepnego-bez-wodorotlenku-sodu/ Najlepiej zarzucić z oprysku. Dość dobrze ściągnie zabrudzenia a przy tym Ci niczego nie uszkodzi. Szczególnie przy motocyklu.

2. Co do gąbek to ja polecam rękawicę z mikrofibry. Moim zdaniem najbezpieczniejsza forma mycia. Co do szczotek to super jest szczotka firmy EZ detail ale niestety
  • Odpowiedz
  • 0
@Czysta-Bryka_pl odpowiedziałeś na wszystko i pomogłeś, browar ci się należy!! auto jak auto, moto chce dobrze umyć, a to nieduży sprzęt to zejdzie mi z 15 min :D

mogę optiolic auto/moto tym preparatem, a następnie myć ręcznie? czytałem tag, wiem że jest milion kroków, ale jeżdżę puntem, a moto fo 15 letnia yamaszka więc chce sprzęty raz na jakiś czas porządnie umyć ręcznie i spłukać, a już wszelakie warstwy i aplikacje zwyczajnie
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: pewnie, że tak możesz zrobić. Z resztą tak to powinno wyglądać - aplikacja piany aktywnej/prewashu - kilka minut i spłukanie, a potem właśnie umyć ręcznie. I wtedy mamy i dokładnie i bezpiecznie dla powierzchni. Tylko do ręcznego mycia to już jakiś szampon by się przydał ;) no i oczywiście rękawica i wiaderko z wodą. Btw. do motocykla przyda się Ci pędzelek. Może być nawet najzwyklejszy okrągły tylko sobie zaklej taśmą
  • Odpowiedz
  • 0
@Czysta-Bryka_pl kumam, czyli mycie wstępne, a później wiaderko i jazda, tak? ja myślałem by to zrobić w ten sposób, że po prostu oplukam woda/woda z chemią na myjni, potem wiaderko, mycie ręczne (dlatego szukam preparatu) a na koniec od nowa spłukiwanie
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: wiesz, możesz użyć chemii z myjni tylko nigdy nie wiesz jak agresywna ona jest. Jeśli będziesz miał sprawdzoną myjnie, gdzie wiesz, że Ci żadne zacieki nie zrobią kuku na chromach, plastikach itp to spoko. Możesz użyć chemii z myjni a potem tak jak mówimy, wiaderko, szampon i mycia ręczne. Spłukanie i ewentualnie osuszenie ręcznikiem żeby Ci znowu zacieki z wody nie zostały. Finito.
  • Odpowiedz
  • 0
@Czysta-Bryka_pl bardziej chodzi mi o to by się pozbyć syfu z auta/moto, ale nie robić 100 kroków. podjedzam, włączam program na samą wodę, plukam auto/moto, następnie jakiś preparat+ gąbka/ścierka/szczotka - szuru buru - znowu woda - suszenie i do domu ( ͡º ͜ʖ͡º) więc e sumie szukam chemii coś na zasadzie szampon dla mężczyzn 10v1 czyli umyjesz twarz, głowę i jaja
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: ok, czaje, i oczywiście możesz tak zrobić że spłukujesz wodą, myjesz szamponem, spłukujesz i elo. Natomiast już w Twojej gestii pozostaje na ile chcesz się uchronić przed tym żeby Ci mikrozarysowania na lakierze nie powstawały czy żeby Ci plastik/chrom nie zmatowiał. Tu już decyzja należy do Ciebie.
  • Odpowiedz