Wpis z mikrobloga

@Marco_Pollo:
II RP miała bardzo dobrze rozpoznane środowisko OUN i do września 39 większość ich najważniejszych działaczy, łącznie z banderą, siedziała w polskich więzieniach.

Także zapytaj kolegów z r0sji czemu napadli na nasz kraj wspólnie z niemcami i powypuszczali terrorystów, jak ich nazywasz, na wolność i pozwolili wyrządzić nam taką krzywdę.

Więc czyja to wina, że zrobili co zrobili, chyba po 1/3 OUN, III Rzeszy i r0sji?
@Marco_Pollo: Jaka ojkofobia? Wiesz co to znaczy w ogóle? Zamachy często zdarzały i zdarzają się do dziś w krajach o niejednolitej strukturze narodowościowej z różnymi regionami etnicznymi. Na Kresach mieszkało więcej Ukraińców niż Polaków. Z ich perspektywy byliśmy okupantami tym bardziej że Ukraińcy nie mieli własnego państwa. Dzisiejsza Ukraina powinna się rozliczyć z rzezi wołyńskiej która była okrutnym aktem czystki etnicznej a nie z zamachów które równie dobrze mogli organizować Polacy
Osadzano polskich kolonistów


@walenty-merkel: A mnie to ciekawi ilu ich właściwie osadzono i na jakich/czyich ziemiach. I w jakim stopniu mordy dotknęły świeżych osadników, a w jakim wielopokoleniowych lokalsów. Ciekawy jestem czy ktoś w ogóle ten temat przebadał. Tym ciekawsze, że niedawno któreś multikonto wrzuciło zdjęcie zamordowanej rodziny i był tam jakiś mundurowy, przy innych zamordowanych było, że polski ułan.
Mordy pozostają mordami, ale nasuwa się myśl, że podobieństwo do rosjan
@walenty-merkel: Wątpię żeby kiedykolwiek był, nigdy nie popełniliśmy takiego wyzysku jak Brytole, Francuzi czy Belgowie. Nawet jeżeli akcje o których mówisz miały miejsce to nie uniewinniają je mordowania. Warto wspierać Ukrainę ale nie wolno wypaczać historii i stawiać nas w roli katów.
@walenty-merkel:

burzono czołgami cerkwie....

Kilka cerkwi owszem zniszczono w najpóźniejszym okresie (wcześniej zmuszano do przejścia pod greckokatolicki obrządek czyli ten sam, ale zwierzchność Papieża), ale nigdy nie niszczono ich czołgami. Skąd taka informacja?

1. Kilka kat wcześniej Polak i terrorysta to były synonimy.

Bełkot.

Po za tym to prawda, istniała najpierw dyskryminacja od samego początku, a potem i terror państwowy, również od samego początku terror ze strony nacjonalistów ukraińskich, nie będę
@walenty-merkel: I tak btw, Pietrzak to kłamca z KULu, którego nawet ja amator potrafiłem przyłapać na kłamstwach. Myślisz, że przypadkowo taki film wrzuca zielonka? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może to nie jest bełkot jak od Leszka Żebrowskiego, ale ten kanał sporo wplata bzdur i mitów pomiędzy fakty.
@walenty-merkel: I tak jeszcze na koniec - wtedy nacjonaliści wszystkich krajów robili "rzeczy" wobec wszystkich możliwych mniejszości i sąsiadów, bez wyjątku. Potem był płacz, bo "komunista" Spinelli zaproponował likwidację krajów narodowych, jako rozwiązanie na stworzenie Europy, w której kraje nie będą na siebie wzajemnie napadać i tworzyć wewnętrznych podziałów.
@Marco_Pollo: Mieszkam w Niemczech od kilku lat i po tym wpisie coś się we mnie zagotowało, w drodze po kebaba #!$%@?łem jakiemuś szczawikowi lepę, on się pyta o co mi chodzi, no to mu wypaliłem że przecież to było zaledwie 80 lat temu, pieprzeni faszyści
@Marco_Pollo: Gadasz głupoty, tym bardziej, że zdałem maturę z historii rozszerzonej pisząc o stosunkach XX wiecznej Polski i Ukrainy.
Nie zakrzyczysz prawdy, iż my Polacy nie zachowywaliśmy się do końca uczciwie z nimi w tamtym okresie a już zwłaszcza w czasie naszej historii.
Czy tego chcesz czy nie, traktowaliśmy państwa wschodnie z pogardą wyższości i jako naszą własność, dopiero gdy dostaliśmy rozbiorami na pysk to w końcu się nijako ocknęliśmy, niestety