Wpis z mikrobloga

Siemanko. Nieśmiale dzielę się takim badziewkiem które namalowałem. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z płótnem i farbami, więc wyszło, jak wyszło. Jest to bezczelna i nieudolna zżynka dzieł japońskiego malarza Hiroshi Nagai. Szukałem czegoś względnie prostego, możliwego do namalowania akrylami. Nagai maluje akrylami właśnie, więc uznałem, że będzie w sam raz. Format podobrazia jest bardzo mały (nie mam teraz pod ręką, ale coś koło 20x18 cm), co nie ułatwiło mi tematu. Farby które użyłem, to Amsterdam Standard.
W komentarzu zapodaję drugi obrazek. W rzeczywistości prezentują się trochę lepiej, zdjęcia robiłem starym telefonem.

Przy okazji bardzo dziękuję Wykopowiczowi @gascoigne, który udzielił mi wyczerpujących rad, bezcennych dla początkującego. Niestety nie do wszystkich rad się zastosowałem :D Nie użyłem gesso, no i teraz trochę żałuję - ładniej by to wyszło, gdyby podobrazie miało regularną/gładką fakturę.
#tworczoscwlasna #malujzwykopem #malarstwo
produkt - Siemanko. Nieśmiale dzielę się takim badziewkiem które namalowałem. Nigdy w...

źródło: 6F6DF4E1-CD5D-4221-9C3A-A1035C9CC301

Pobierz
  • 32
ładniej by to wyszło, gdyby podobrazie miało regularną/gładką fakturę.


@produkt: masz bardzo minimalistyczną prosta formę. Faktura jest tutaj raczej potrzebna by kontrastować I dodawać głębi.A gesso masz prawdoppdobnie juz na plotnie fabrycznie. Przy takim efekcie nalozenie jakiegos stonowanego szarego gruntu zepsuło by efekt. Bo farby nie pokryją na 100% I będzie sie ten szary ton przebijał, tutaj to nie jest chyba dobre. Efekt całkiem spoko. Prawie Hockney