Wpis z mikrobloga

Witam,
Patologia nie chce się wynieść z mieszkania mieli to zrobić do 31maja, a teraz zaczyna się zwlekanie i w #!$%@? granie wymyślają co chwila jakieś wymówki. Dodzwonić się nie mogę tylko sms. Chciałem jak człowiek umówić się odebrać klucz od mieszkania i nara, chociaż wisi mi kasę za dwa miechy. Mieszkanie wynajmowałem puste bez umeblowania w międzyczasie wbiłem sprawdzić na jakim etapie jest ich wyprowadzka - pozostawili lodówkę kanapę narożnik i graty z ubraniami. Może ktoś znalazł się w podobnej sytuacji i poradzi jak rozwinąć najlepiej sytuacje.

#lokatorzy #wynajem #mieszkania #patologia #prawo
  • 9
  • Odpowiedz
@huzar88
zakonczyla sie im umowa. Podpisujesz nowa, jak wyzej zaproponowano, na słupa i upychasz go do mieszkania. Nie masz kluczy? Wzywasz slusarza i wchodzicie sobie. Pod nieobecnosc ich wynosicie wszystkie ich rzeczy i zakladasz nowe zamki. Nie boj sie, wezwa policje, pojedziesz na komende, ale wiekszych konsekwencji nie ma.
gorzej jak przebywaja na zmiane w mieszkaniu. wtedy robisz podobnie, do momentu, az musisz wcisnac kogos na sile, nawet kilka osob, co utrudni
  • Odpowiedz
@huzar88: Musisz się liczyć z tym, że prawo jest przeciwko tobie w tym momencie. Nawet jeżeli jesteś właścicielem to masz mniejsze prawa niż najemcy (nawet z wygasłą umową), bo w danym momencie oni są chwilowymi "posiadaczami" mieszkania i jak wezwą milicję to ty dostaniesz zarzuty naruszenia miru domowego poprzez bezprawne wejście do własnego lokalu.

Najlepiej (ale wciąż nielegalnie) jest tak jak pisali wyżej - obserwować pasożytów i pod ich nieobecność wymienić
  • Odpowiedz