Wpis z mikrobloga

#garmin #trekking

Posiadacze garninow, a jednoczesnie zapalency marszow wszelamlkich i wedrowek.
Jaka aktywnosc macie ustawiona, co pozmieniane, zeby w miare komfortowo zapisaywac swoje wedrowki po gorach?

Ja raczej z tagu bieganie i nigdy mnie nie interesowalo zapisywanie marszow wszelakich i zwiedzania. Ale cisne ze znajonymi niedlugo i tam padl pomysl na male zawody kto ile co i jak.
Chcialem ustawic sobie profil jak pod bieganie, tylko z autopauza, rzadkim zapisem pozycji itd no ale z tego co kojarze, garmin konczy aktywnosc czy dlugiej pauzie.

Zalezy mi na tym zeby wlaczyc zapis rano wyjsc na trase, wieczorem po dobiciu do bazy wylaczyc i miec calosc w miare poukladana.
  • 5
@PurpleHaze: Garmin ma aktywność wędrówka, używam tego. Nie mam autopauzy bo przy wędrówce w górach i stosunkowo niewielkich rozwijanych prędkościach działa beznadziejnie, przy dłuższych postojach można pauzować samemu. Zapis pozycji inteligentny zamiast co sekundę wystarczy. No a co do danych to już zależy od ciebie, ja mam czas, dystans, godzinę, czas do zachodu słońca, mapę i ewentualnie dane z wgranego kursu, nic skomplikowanego. Aha i Garmin przy długiej pauzie nie kończy
@PurpleHaze: a ja jeszcze tylko uzupełnię wypowiedź @teryuu - w ustawieniach danego typu aktywności, powinno się dać ustawić czy ma być autopauza czy nie.
Jeśli podoba się Ci "bieganie", to możesz ją skopiować i utworzyć swoją aktywność ze zmienionymi wybranymi opcjami.
@PurpleHaze: Moim zdaniem autopauza działa spoko na rowerze, ale przy bieganiu czy chodzeniu jej nie używam, moim zdaniem działa średnio, potrafi pauzować np jak wolno idę na podejściu, albo co chwila się włącza i wyłącza. Ja po prostu ręcznie pauzuję, a jak robię dłuższy postój, to po zapauzowaniu wybieram: wznów później, wtedy zegarek tymczasowo zapisuje aktywność, ale jej nie kończy i po ponownym naciśnięciu start aktywność się wznowi. Dzięki temu unikniesz