Wpis z mikrobloga

W weekend lecę do Albanii i chciałbym móc korzystać tam z internetu mobilnego. Posiadam obecnie fizyczną kartę SIM w Orange Flex i iPhona 13 Pro. Najsensowniejszą opcją wydaje mi się kupno lokalnej karty SIM, bo ceny roamingu są absurdalne. Mój telefon posiada dual sima, ale tylko 1 slot na kartę fizyczną, wobec czego musiałbym przenieść aktualny SIM na eSIM (zgaduję że ogarnąć albańskim eSIM będzie trudno). Z tego co wiem, w Orange Flex nie ma z tym problemu, pytanie tylko, czy faktycznie jest to najlepsza opcja? Może ktoś ogarnia Albanię i wie jak to wygląda? Są jakieś wady przejścia na eSIM, da się w razie czego przenieść ponownie numer na fizyczną kartę?

#albania #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #swiat #internet #telefony #iphone #internetmobilny #roaming #esim #pytanie #pytaniedoeksperta #orange #orangeflex
  • 10
  • Odpowiedz
@ApuNahasapeemapetilon: tylko karta główna ma dostęp do internetu za granicą, więc jak pojedzie później do innego kraju eu to mu nie będzie działać jak fizyczny SIM jest kartą główną, a zmieni ja na razie jako dodatkowy
  • Odpowiedz
  • 0
@baxiu90: nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem, ustawiam mój numer jako dodatkowy eSIM, wyjmuję kartę fizyczną i wkładam kartę lokalnego operatora. W momencie gdy przemieszczę się np. z Albanii do Grecji, to na eSIM nie będę mógł korzystać z internetu, musiałbym włożyć fizyczną kartę?
Ta aplikacja niby super, ale ceny duże wyższe niż fizycznych starterów, co to obecnie jest 1 GB

@bb-8 bo będę się przemieszczał z Albanii do Grecji i
  • Odpowiedz
  • 0
@baxiu90: btw. nie wiem jak to wygląda w Szwajcarii, ale w Albanii ponoć SIM rejestrowane są na dane osobowe jak w Polsce, nie wiesz jak to wygląda w tej aplikacji? Ostatecznie stwierdzam, że to może nie być zły pomysł
  • Odpowiedz
@winslow: Nie wiem, czy przy zmianie karty z fizycznej na eSIM, ta przejmuje priorytet, bo za granicą tylko karta główna ma dostęp do internetu, z wszystkich da się dzwonić, ale tylko jedna połączy się z internetem. Polecam Ci podejść do Orange i zapytać i w sumie zmienić na eSIM, bo dwa eSIMy będą śmigać, a fizyczna zawsze się przyda w razie w za granicą właśnie. A w Polsce główna i dodatkowa
baxiu90 - @winslow: Nie wiem, czy przy zmianie karty z fizycznej na eSIM, ta przejmuj...

źródło: IMG_5518

Pobierz
  • Odpowiedz