Wpis z mikrobloga

dziś podany był szybki Szacunek inflacyjny GUS:
13% r/r
0% m/m

A jak tam nasz kebab z budy i inflacja na kebabie?
10 stycznia zeszłego roku zamówiłem kebaba z lokalnej budy, to samo zrobiłem 9 grudnia i to samo zrobiłem dziś.
10.01.2022 - cena 28,30 zł
09.12.2022 - cena 38,80 zł
31.05.2023 - cena 38,80 zł

różnica cen za ostatnie 6~ miesięcy to 0%.

Cena Kebsa i dodatki- tak jest drogi, jest tu masa dodatków, ale to też taki "koszyk" cen w tej budzie na jednym paragonie.
Gramatura Kebaba przez cały okres badania pozostała bez zmian:
Mięso 180 gram +100g rozmiar XL, 50g warzywa, 50g kapusta, sos 120 ml + 50ml ekstra sos
Na zdjęciu dla porównania z plastikowym widelcem i litrową butelką Coca Coli.

Plusujących zawołam za pół roku. Zamówię to samo.

W sumie to nie jest taka nieznana buda, bo to jeden z bardziej znanych kebabów w okolicy. Jednak na pewno ruch w knajpie mniejszy niż kiedyś.
Poprzedni wpis: https://wykop.pl/wpis/69381985/10-stycznia-zamowilem-kebaba-z-lokalnej-budy-to-sa/strona/1
#inflacja #gospodarka #paragongrozy #pieniadze #inwestowanie #indekskebaba
szcz33pan - dziś podany był szybki Szacunek inflacyjny GUS:
13% r/r
0% m/m 

A jak ta...

źródło: kebsik

Pobierz
  • 150
@szcz33pan: Rozumiem.

U mnie jest giga kebab za 38zł - metrowy skurczybyk. Trzeba uważać, od kogo sie bierze, bo niektórzy naprawdę lecą w uja. Ja wiem, że brałeś od tego samego pod eksperyment inflacyjny, ale naprawde są inne, które oferują większe w normalnej cenie i sa naprawdę dobre. Taki kebab za 38zł to śmiech na sali.

Ostatnio zamówiłem chińczyka - lubie żarcie, ale często walą niesamowicie w uja, jeśli chodzi porcja/cena.
@dplus2: janusz szybko się nauczy i podniesie ceny, nie proś o przekrojenie tylko krój samemu w domu. Taka rada bo kiedyś z kumplem z pracy zamawialiśmy w pewnym barze takiego ogromnego kebaba na talerzu z prośbą o podzielenie na 2. Przez pierwsze kilka tygodni to nam wychodziło a jak się poznali na naszym "fortelu" to #!$%@? zaczęli zmniejszać porcje dla nas tak, że nie dało się najeść tak jak wcześniej. Janusz
@szcz33pan ludzie w komentarzach ze wszystkich wiosek z Polski się zaraz posrają że ło matko ale drogo, u mnie wiosce za 20 zł taki sam xD no kisne
odkryli właśnie że ceny w Warszawie są wyższe niż na wioskach xD
ciekawe dlaczego, może dlatego że najem budy w warszawie jest 4 x droższy + najem pracownika jest 2 x droższy? a może dlatego że wioskowe wykopki nie były w dużym mieście od
@Kutacz_2000: Mieszkam w Warszawie od 16 lat i 38zł za kebsa w bule to sporo nawet jak na warszawę. Litrowa kola w zamówieniu trochę zmienia postać rzeczy ale nadal to dość wysoka cena.

A to co piszesz, że na wiochach dużo taniej pomału też przestaje być prawdą i w sumie dobrze bo taki rozdział na Polskę A i Polskę B jest typowy dla trzeciego świata. Przejedź się do Niemiec czy Francji