Wpis z mikrobloga

Orzymałem dwie oferty pracy na uop i podpisałem jedna umowę. Ze względu na spory bench w IT obawiam się, że mogą mi odmówić jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Mój okres wypowiedzenia z obecnej pracy wynosi 3 miesiące. Czy dobrze byłoby podpisać umowę również z druga firma i zrezygnować z jednej umowy przed rozpoczęciem zatrudnienia? Grożą mi jakieś konsekwencje?

#wypowiedzenie #korposwiat #pracait #it #hr
  • 8
to, że pierwszego dnia ludzie nie przychodzą, to standard i HR jest przygotowane na to.


@thority: różnie, czasami HR robią kilkudniowe szkolenie dla wszystkich nowych pracowników w tym samym terminie (np. początek miesiąca). W takim przypadku może być ciężko
  • 0
@Saly: chodziło mi o rezygnację jeszcze przed rozpoczęciem pracy w ramach zabezpieczenia, nie będę ciągnął dwóch etatów jednocześnie
@kenort: możesz tak zrobić, ale uważaj na jakieś kary i terminu umowne, żebyś czegoś nie płacił przez niedopatrzenie albo dyscyplinarki nie dostał. No i tę drugą firmę masz już na wiele lat spaloną. A wypowiedzenie możesz i tak dostać po
okresie próbnym, akurat się 3+3 miesiące zazębia z 1. stycznia, dobra data by kogoś zwolnić.
@kenort: Jeśli masz ofertę to szansa na jej przedterminowe odwołanie jest nikła, a jeśli podpisałeś umowę to szansa jest nikła^2. upewnij się, że okres ważności drugiej oferty jest dłuższy niż początek zatrudnienia, powiedz HRowi od gorszej oferty, że prowadzisz jeszcze negocjacje z drugą firmą i może zapytaj o wyższą płacę. Jak już zaczniesz docelową pracę to możesz dać jakąś zaporową ale realistyczną kwotę i albo powiedzą, że nie, albo dostaniesz super