Wpis z mikrobloga

Otrzymałem od #nestbank sms o treści:

"Wazne! Zgodnie z obowiazujacymi przepisami prawa, potrzebujemy od Ciebie informacji o celu prowadzenia rachunku. Zaloguj sie na konto, wejdz we Wniosek > Pozostale, wypelnij Cel prowadzenia rachunku."

Wszedłem z ciekawości i oczywiście pytają ile będę im przelewał i skąd mam "pieniążki" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Coś podobnewgo do ostatniej mikro afery z pytaniami we wpłatomacie #santander o źródło pieniędzy.

Pytanie, czy takie pytania są faktycznie uwarunkowane przez jakieś przepisy obecnie? Wolałbym olać temat, bo pomimo, że nie mam nic do ukrycia. Dla zasady, co im do tego i nie ich sprawa.. .. ( _)

#banki #oszczedzanie #pieniadze #kiciochpyta #inwestycje
Cinex - Otrzymałem od #nestbank sms o treści:

"Wazne! Zgodnie z obowiazujacymi przep...

źródło: 071019-3

Pobierz
  • 7
  • 0
@Instynkt: też był taki wariant odpowiedzi w Nest xD
Do czego używasz konta
- wynagrodzenie
- stypendia
- pieniądze z najmu
- oszczędności / inwestycje
- K R Y P T O W A L U T Y xD
jak nie chce później otrzymywać listów z banku to lepiej wypełnił to zgodnie z prawdą ( )


@Metylo: bzdury. To jest formalność. Revoult i Wise też o to pytają i nie możesz pominąć.
@CodexGigas: to prawda. Gdyby jednak stałoby sie to regułą to pytanie co z tymi co pracują co 3 miesiące gdzieindziej, często na śmieciówkach. Jest teraz masa antyukraińskich trolli, którzy rzeczywiście dostają przelewy z szemarnych źródeł, porejestrowanych w Polsce spółeczek – to jest rzeczywiste zagrożenia, ale jednocześnie ucierpieć może masa ludzi z niestabilną systuacją zawodową, którzy pracują uczciwie.
@Poludnik20: ale z drugiej strony pomysl czy lepiej zeby byly jakies szemrane przelewy np. na bron czy inne wynalazki i zeby narod zyl w niebezpieczenstwie czy lepiej wykluczyc taka mozliwosc do minimum mimo ze to jest uciazliwe dla narodu. Zreszta to nie pracownik banku decyduje, a znormalizowany w calej UE system Ognivo i jak cos bedzie nie halo to moga bez nakazu prokuratury zablokowac konto do 72h ;) I wtedy bedziesz