Wpis z mikrobloga

@razor172: mnie osobiście wkurzałoby posiadanie piecyka w mieszkaniu, trochę reliktowe rozwiązanie zajmujące przestrzeń i dodające dodatkowych problemów. Lepszą opcją jest ogrzewanie gazowe z kotłowni budynkowej, co jest bardzo popularne gdy nie ma MPECu.
  • Odpowiedz
@razor172 zależy od reszty warunków :P moim zdaniem nie ma tragedii, ale na pewno jest to minus, który musiałby być odzwierciedlony w cenie/wynagrodzony czymś innym.
  • Odpowiedz
@razor172: Moim zdaniem jest kilka czynników od których to zależy. Czy nieruchomość jest nowa/ocieplona? Czy jesteś ciepłolubny i zimą masz odkręcone grzejniki 24/7? Czy nowoczesny piecyk już jest zamontowany czy musisz wymienić lub założyć całkiem nowy? Jaki jest stan instalacji? Ogólnie założenie jest takie, że MPEC wychodzi zwykle taniej, jest mniej zawodny i bezpieczniejszy, ale jeśli masz ciepły budynek i nie planujesz zużywać dużych ilości paliwa to gaz może nawet okazać
  • Odpowiedz
@razor172 @goferek MPEC najlepszy, ale z kotłownią już bym się kłócił. Zwykle w takich wypadkach ogrzewanie masz liczone stawką od metra i nieważne czy ty masz skręcony kaloryfer na 3, a sąsiadka #!$%@? na max i ma pootwierane okna - zapłacicie po równo za zużycie. Teraz mam dwufunkcyjny w mieszkaniu 60m2 w kamienicy (sufit na 3,5 m) i mniej zapłaciłem w zimie niż 2 lata temu w wielkiej płycie za 40m2 podliczone
  • Odpowiedz
ale z kotłownią już bym się kłócił. Zwykle w takich wypadkach ogrzewanie masz liczone stawką od metra i nieważne czy ty masz skręcony kaloryfer na 3, a sąsiadka #!$%@? na max i ma pootwierane okna - zapłacicie po równo za zużycie


@Davn: miałem tak w dwóch mieszkaniach i zawsze za ogrzewanie wychodziły grosze (kwoty rzędu max kilkudziesięciu złotych miesięcznie w sezonie grzewczym), liczone realnie od zużycia ciepła w moim konkretnym mieszkaniu
  • Odpowiedz
@razor172: Dwupoziomowe mieszkania wyglądają super, póki nie zorientujesz się, jak dużo metrażu ucieka na schody i jak mocno utrudnia to sensowne gospodarowanie przestrzenią. Na 65m będzie to też mocno odczuwalne.

Jeżeli odpowiada ci cena/lokalizacja to piecyk naprawdę da się przeżyć.
  • Odpowiedz