Wpis z mikrobloga

Jestem na #b2b w kontraktorni, ale klient chce mnie podkupić żebym przeszedł bezpośrednio do korpo (zdalnie).
Problemem jest, że jest tam tylko umowa o pracę. Przeszlibyście?

Z minusów to mniejsza wypłata o jakieś 10-15%, w kółko jeden i ten sam projekt
Z plusów mniejsza szansa na zwolnienie w przyszłości, prestiż (?), 26 dni urlopowych, L4 itp
#programista15k #pracait
  • 29
@alonzoo3: kontraktornie to zło. Absurdalna instytucja rynku IT nie dająca żadnej wartości nikomu.
W takiej opcji o jakiej mówisz był brał korpo.
Urlop to już jest 11 procent dni pracujących w roku, do tego chorobowe i inne benefity. 10 procent różnicy między b2b a UOP to oznacza że masz #!$%@? warunki na b2b :)
@alonzoo3: no urlop to będzie chyba 7 czy 8 procent w skali roku, więc resztę tracisz - choć teoretycznie odbierzesz na starość z ZUSu ;-)
Moim zdaniem słaby biznes, nie zyskujesz w sumie wiele, a nawet więcej stracić możesz IMO. Chyba, że to jedyna szansa aby zostać przy kliencie i Ci bardzo zależy bo projekt/zespół super.
@kraggthegrimm: niet, bez reprezentacji w Polsce

ja ogólnie mam raczej pozytywne doświadczenia z kontraktorniami, ale mam wrażenie, że jakiś procent przesadza z prowizjami/narzutami na polskich devów. Co gorsza, ze względu na brak transparentności, nie można tego obalić czy potwierdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)