Wpis z mikrobloga

Nagły wydatek pozbawił mnie pieniędzy praktycznie, zostawiając 30 zł na koncie, gdzie do wypłaty niespełna 2 tygodnie.
Postanowiłem skorzystać z limitu odnawialnego, w wysokości 300 zł w swoim Banku PKO. Po podpisaniu umowy na koncie zamiast 30 zł, zrobiło mi się nagle -170 zł. I co teraz? Nie bardzo rozumiem co tutaj zaszło, czytałem o limicie w internecie przed decyzją, no ale chyba bez zrozumienia (mea culpa). Czy to wina posiadanego debetu w wysokości 500 zł, który mam od jakiegoś czasu? Nie można mieć debetu i limitu jednocześnie? Czy te blokady na kwotę 130 zł (zakupy z soboty) zrobiły minus i muszę poczekać, aż się rozliczą, bo jakimś cudem z automatu zaliczyły się na poczet limitu? Nawet jeśli tak, to i tak stan konta nie będzie się zgadzał z tym, co było przed wzięciem limitu (było bodajże 28 zł, a po ewentualnym rozliczeniu blokad byłoby - 41 zl)
#banki #bankowosc #pkobp #kredyt @EkspertPKO
exile17 - Nagły wydatek pozbawił mnie pieniędzy praktycznie, zostawiając 30 zł na kon...

źródło: Screenshot_23

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@cichy-spokojny-grzeczny: Nie, ostatnimi pozycjami w historii są zakupy i blokady 2x 30 za Orange Flex, które orange samo sobie ściąga tego dnia co miesiąc.

W umowie nie ma nic o jakiejś opłacie początkowej, za samo podpisanie umowy o limit.
  • Odpowiedz
  • 0
@exile17: Telefon na infolinię załatwił sprawę. Okazuje się, że nie można mieć dwóch produktów dinansowych na raz, tj. debetu i limitu. Mając debet 500 zł, i wnioskując o limit 300 zł, defacto nie zrobiłem sobie +800 zł, tylko 200. Owszem, limit dodał mi 300 zł do konta, ale jednocześnie zniknął debet w wysokości 500 zł, stąd ten minus. To tak dla potomnych.
  • Odpowiedz
  • 0
@exile17: nie można jednocześnie korzystać z debetu i limitu odnawialnego. Jeśli złożyłeś wniosek o limit odnawialny, to zastąpił ona debet. Zadłużenie może wynikać z niespłaconego debetu.
Aby sprawdzić szczegóły, zapraszamy do kontaktu z infolinią.
  • Odpowiedz