Wpis z mikrobloga

@lobo: dla mnie budujac system gospodarczym jest dosyc duzo zalet : odpada robienie stropu (system gospodarczym od cholery roboty) odpada robienie schodow, duzo latwiej samemu zrobic elewacje (jest jej tez mniej) duzo latwiej samemu zrobic podbitke bo nie jest wysoko, nawet jak bym mial samemu ukladac dachowke na dachu mozliwe ze tak bedzie to duzo latiwej robic to nizej. Duzo latwiej podwiesic sufity od gory tylko ukladasz welne niz wykanczac wszystkie
@KrowkaAtomowka: Na pewno chciałbym żeby mieć wszystko "swoje" na jednym poziomie - swoją sypialnię, salon + ewentualne biuro, pokoje gówniaków, druga mała łazienka + jakieś storage mogłyby być na górze. Mam w sumie w planach budowę takiego domu i zdecyduję się na klimę w pokojach.
@KrowkaAtomowka: ja wolałem zwykły strop w moim przypadku terive, dobrze ocieplilem i wylalem wylewkę betonowa na poddasze i mam składzik na graty o metrażu całego domu minus skosy
@lobo: jak chce parterowke budowac na dzialce 800 metrowej, po prostu jest dosyc kwadratowa 27.5 x 28 wiec lepie wykorzystac te szerokosc. I te co ostatnio wrzucalem to sie zmiesci. Zajmie 16 metrow od frontu czyli zostanie 12 x 27.5 na ogrod. Cokolwiek innego bym budowal bylo by dluzsze i by wiecej miejsca zostalo po bokach domu i slabo to wykorzystac.