Wpis z mikrobloga

@Smarek37: A co jest złego z umywalką po stronie wejścia do wanny ? Ma to coś wspólnego z jakimiś realnymi problemami czy tylko zaburza feng shui ?
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel Beznadzejny pomysł. Niewygodne będzie przekładanie ciągle ręczników przez żeberka, ręczniki nie będą w pełni rozłożone, będą na siebie nachodzić. Poza tym trzeba wyjść z wanny/prysznica cały mokry żeby sięgnąć po niego...
  • Odpowiedz
@GOHAN: z jednej strony szyba i pralka, z drugiej blat z umywalką a wejść do wanny jakoś trzeba. Op nie napisał na początku, że chce składany parawan, więc pewnie jakoś tam wchodził będzie. Choć szczelność przy takich parawanach przy deszczownicy będzie średnia.
  • Odpowiedz
@MrTofu: Wywal wannę. Mieszkałem w różnych kombinacjach i wanna w takiej małej łazience to słaby pomysł. Jak mieszkasz w mieście to moczyć dupę można zawsze na basenie czy nawet wziąć tani pokój z wanną w tygodniu, żeby sobie zrobić kąpiel. W razie wypadku to sobie postawisz krzesełko i też się umyjesz. A pod gorącym prysznicem też się da zrelaksować.
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan a gówna prawda. Wanna z szybą to auper kompromis. Moja używa wanny cały czas a ja prysznica. skladan podwójna szyba i zero zalań łazienki. Optycznie lazienka większa. gdy szyba złożona.

Kwestia projektu, szyby i tego czy faktycznie używa się wanny. Ale często to super rozwiązanie jak jedna osoba chce mieć wannę a druga prysznic.
  • Odpowiedz
@MrTofu ile ma ta wanna wymiarów? Bo wygląda na malą. To szkoda w ogóle mieć. 75x170 to wbrew pozorom minimum jak dla mnie do wygodnego używania. Może 70x170. Ale jak nie ma na taką miejsca to lepiej sam prysznic i nie kombinować. Bo tak mały h wanien to się jak nie jest się zmuszonym się nie używa wygodnie.
  • Odpowiedz
@MrTofu: Przy tak niskiej szufladzie pod zlewem nie ukryjesz syfonu. Poza tym meble z materiałów drewnopochodnych naprzeciwko deszczownicy? Powodzenia, to wchłonie wodę jak gąbka i popuchnie.
  • Odpowiedz
@zbuntowana_strzyga: rozwiązaniem jest pralko-suszarka. Tylko ważne żeby wziąć z pompą ciepła i nie popełniać tego błędu co ja gdy brałem pralko suszarkę z nagrzewnicą ( ͡° ʖ̯ ͡°) Po pierwszym suszeniu bokserki były jak stringi xD
  • Odpowiedz
@Wykopowicz666: Jeżdżę regularnie po hotelach i przeważnie jest tam walk-in. Jak dostanę pokój z wanną to od razu proszę o zmianę na taki z prysznicem, bo mnie szlag trafia jak miałbym dwa tygodnie przez wannę skakać.

Jeżeli walk-in jest otwarty to ta odrobina wody szybko wsiąka w ręcznik na stopy, który jest na standardowym wyposażeniu. U mojej siostry jest 1,2m szyba na wannie i jakbym się nie starał stać w miejscu
TytanowyLucjan - @Wykopowicz666: Jeżdżę regularnie po hotelach i przeważnie jest tam ...

źródło: IMG-20230522-201348

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan:

Wanna z szybą to gówno, a nie kompromis.


Nie zgadzam się. Mam wannę z szybą + prysznic w jednym i generalnie jestem zadowolony. Grunt to dobra uszczelka pod szybą i zero wody wydostaje się poza wannę. Fakt, że rzadko biorę kąpiel (pewnie raz na kilka tygodni), dziewczyna trochę częściej bo praktycznie w każdy weekend, ale dobrze jest mieć zwyczajnie taką opcję. Zajebista sprawa po ciężkim dniu sobie wejść do wanny
  • Odpowiedz
@MrTofu: Mam kabinę prysznicową z szybą, tzw. walk in - nie sprawdza się. Trzeba było powiesić zasłonę, bo szyba za krótka xD A dłuższej nie mogłam, bo łazienka mała. Jak nie przeszkadza Ci wieszanie zasłony to spoko. Polecałabym grzejnik dać gdzieś indziej lub pralkę, bo jednak suszarka elektryczna to fajna sprawa i można sobie postawić na pralkę, żeby zajmowało to mniej miejsca. Jak na razie nie chcesz/nie możesz to nie, ale
  • Odpowiedz