Wpis z mikrobloga

#rozdajo #ankieta #studia #psychologia

PROŚBA O WYPEŁNIENIE ANKIETY (+ ROZLOSUJĘ 10 'NAGRÓD' ZA WYPEŁNIENIE).

Mam do was mega prośbę o wypełnienie ankiety, której odpowiedzi posłużą mi do napisania magisterskiej (temat jest chyba całkiem ciekawy).
Trudno jest mi znaleźć odpowiednią ilość osób (ok. 100) + deadline pracy zbliża się nieubłagalnie, więc powoli wchodzi panika i szukam różnych sposobów na dokończenie badania :(

Wśród tych, którzy wypełnią ankietę, wylosuję 10 osób, i przeleję im po 50 zł.
Wypełnienie ankiety zajmuje ok. 10-15 minut i jest przeznaczona dla osób w wieku 18-30 lat.

Link: ANKIETA

Kilka uwag:
1. Oprócz samego wypełnienia ankiety, prosiłbym, aby wypełnienie było możliwie uczciwe i rzetelne. Cokolwiek by nie powiedzieć, chciałbym, aby badanie było wiarygodne (wiem, że to trudne, ale jednak).

2. Prosiłbym każdą osobę, która wypełni ankietę, o dodanie komentarza, że 'zrobione' (lub coś w podobie, albo na priv) i zapamiętanie pierwszych 10-ciu swoich odpowiedzi.
Na samym końcu, być może będę musiał sprawdzić czy dana osoba naprawdę wzięła udział, i poproszę ją np. na privie, aby podała mi odpowiedzi do pytań 4,8,10 (wtedy sprawdzę czy taka ankieta w ogóle istnieje). Nie chciałbym tego robić (i być może tego nie zrobię), ale nie wiem jak sprawdzić w inny (szybki i prosty) sposób.
Naprawdę nie zależy mi na prześledzeniu czyichś odpowiedzi czy czymkolwiek innym - zależy mi tylko na czasie. Chyba, że macie inny pomysł?

3. Prosiłbym was ogólnie o wyrozumiałość i uczciwość - korzystam z narzędzi jakie są mi dostępne, i mimo, że niełatwo jest się w tym wszystkim odnaleźć, to staram się to jakoś posklejać i być też przy tym uczciwym.

4. Sam temat badanie jest chyba ciekawy, i jeśli będziecie chcieli, to mogę udostępnić tutaj wyniki.

Z góry dziękuję, jeśli ktoś zechce wziąć udział w ankiecie.
s1720nk - #rozdajo #ankieta #studia #psychologia 

PROŚBA O WYPEŁNIENIE ANKIETY (+ RO...

źródło: obrazek

Pobierz
  • 35
  • 0
@gralusek: Hm... możemy tak spróbować - wrzuć mi na priv ostatnią stronę ankiety, jak zostanie wypełniona ok?
Ale w razie czego może zachowaj dodatkowo te 10 pierwszych odpowiedzi?
i zapamiętanie pierwszych 10-ciu swoich odpowiedzi.


@s1720nk: ale to Ci pozwoli konkretną ankietę przypisać do konkretnej osoby. czy takie rzeczy nie powinny być anonimowe?
jedyne co powinno Ci wystarczyć to zrzut niewypełnionej ostatniej strony albo strony na końcu z podziękowaniami za wzięcie udziału po wysyłce.

Trudno jest mi znaleźć odpowiednią ilość osób (ok. 100)

są firmy które to robią. wykupujesz pakiet x odpowiedzi i oni Twoją ankietę dadzą dla ludzi którym
  • 0
ale to Ci pozwoli konkretną ankietę przypisać do konkretnej osoby. czy takie rzeczy nie powinny być anonimowe?


@10129: Teoretycznie tak.

Ale:
1. Może być więcej ankiet, które mają tych kilka odpowiedzi takich samych (i pewnie tak jest, bo już mam ze 40 ankiet wypełnionych), ale dalej już nie będę dociekał/weryfikował.

2. Prawie każda osoba ankietowana daje/dawała mi znać, że wzięła udział w badaniu - więc teoretycznie mogę wejść do badania i
  • 1
u taty sie pytania doslownie po sobie powtarzaly te same, 2 razy

takie tam bledy


@Wrrronika: Część pytań się powtarza albo są podobne.
Ale to jest specjalny zabieg. W ten sposób uwiarygadnia się odpowiedź ankietowanego (aby "nie strzelał na pałę"). Na samym końcu jakoś to się podlicza/analizuje i ankieta jest niby bardziej rzetelna.
@s1720nk:

Wysłanie zrzutu 'podziekowania' też jest jakimś sposobem - w ostateczności to zaakceptuję, ale przyznasz, że łatwo ten zrzut dać znajomemu, który również może mi go wysłać na priv.

mogę to samo zrobić z pierwszymi pytaniami. Tym bardziej, że sam napisałeś, że nie będziesz bardziej weryfikował i, ze może być x osób z tymi samymi odpowiedziami -> też weryfikacja dalej już by była tym, czego podobno nie będźiesz robił czyli przeglądał
  • 0
jednocześnie samemu go nie udzielając.


@10129: To nie tak. Ja to widzę odwrotnie.

Ja tę 'weryfikację' chciałem zrobić po to, aby być uczciwym wobec tych, którzy wzięli udział w ankiecie.
Zwyczajnie chciałbym wynagrodzić tych, którzy to rzeczywiście zrobili.
Nie muszę w sumie tego robić. Wymyśliłem 'tę weryfikację' na szybko, ale być może to jest kiepski pomysł, i być może tego nie będę robił (jeśli każdy się zgodzi, że wystarczy podesłanie zrzutu